Menu
16

قدرت ذهن (1)قدرت ذهن (1)


برای رسیدن به آرامش و در نتیجه موفقیت در زندگی لازم است تا از ذهن خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم. به این منظور باید قدرت ذهن خود را بشناسیم تا بتوانیم آن را در اختیار بگیریم.

شاید تا کنون به این مطلب فکر نکرده باشید ولی باید بگویم که ذهن قدرتی دارد که هم می تواند شما را سربلند کند هم می تواند شما را به مرز نابودی بکشاند. انسان های موفق قدرت ذهن خود را شناخته و آن را در دست گرفته اند.
در گام اول برای رسیدن به آرامش قصد دارم شما را با قوانینی آشنا کنم که در این دنیا حکمرانی می کنند. گرچه ممکن است بسیاری از ما شنیده باشیم که این قوانین چه می گویند اما بسیاری نیز به راحتی از کنار آنها می گذرند. گرچه در حرف آسان می نمایند ولی در عمل، به کار گرفتن آنها مشکل می شود. اما همواره سخت ترین قدم همان اولین قدم است و پس از به کارگیری این قوانین در ساده ترین مسائل زندگی، ذهن آموخته شده و مانند یک دستور کار، در انجام هر کاری آنها را مد نظر می گیرد.

اولین قانونی که قصد دارم توضیح دهم، قانون جاذبه است. حتم دارم که بسیاری در مورد آن شنیده اند. اما به راستی چرا به کار بردن آن سخت است؟

به نظر من تعبیر این قانون ما را مجاب به دوری از آن می کند. اینکه "هر چه به آن بیاندیشیم به سمت ما جذب می شود" در نگاه اول خیلی خوب است. اما چندی نمی گذرد که نسبت به این موضوع حس بدی پیدا می کنیم. زیرا که "چه بسیار پیش آمده که خواستیم اما نشد ." همین امرباعث جدایی بین ما و این مهم می شود.

آیا به راستی حقیقت دارد؟ هر چه بخواهیم به آن می رسیم؟ در پاسخ باید بگویم که این قانون هیچ گونه تبصره ای ندارد. اما دلیل نرسیدن ما به خواسته هایمان را باید در جای دیگری جستجو کرد. در جایی که خواسته های ما از نظر یک قدرت برتر می گذرد. همان خالق ما که این قانون را وضع نمود قاضی پرونده ما نیز هست، و اوست که تصمیم می گیرد چه برای ما خوب است و چه چیز بد.

بنابراین نباید ناراحت شویم که چرا به خواسته خویش نرسیدیم. چون ذهن ما آنقدر وسیع نیست که بتواند در همه وقت خیر و صلاح ما را ببیند . در اینجاست که خود خالق ما وارد عمل شده و هر چه را که برای ما خوب نیست از ما دور می کند و این گونه می شود که ما می خواهیم اما نمی رسیم. کافی است به گذشته خود نگاهی دقیق تر بیاندازید .چند بار شده که اتفاقی برای شما رخ نداده و بعد از این موضوع خوشحال نشدید؟ مطمئنم برایتان اتفاق افتاده است.

من دوست دارم این قانون را جور دیگری تعبیر کنم که استفاده از آن نیز راحت تر است .
 "اندیشه های ما دنیای ما و آینده ما را می سازد." این جمله حقیقت دارد. هر گونه که بیاندیشیم دنیای ما همان گونه رقم خواهد خورد. اگر خود را همواره در آخر صف بدانید، ناچار می بینید که همین گونه هم خواهد شد. پس کافیست طرز فکر خود را تغییر دهید.امتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : شنبه, 16 آبان,1394
نویسنده : ماهان امین
گروه مطلب : سخن روز
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
zahra
نظر دهنده : zahra
تاریـخ ثبت : یکشنبه, 17 آبان,1394 02:15 ب.ظ
خوب وامیدوارکننده است البته در صورتیکه همیشه افکار مثبت داشته باشیم
yasaman
نظر دهنده : yasaman
تاریـخ ثبت : یکشنبه, 17 آبان,1394 09:34 ب.ظ
Besiyar awli...👌
خديجه
نظر دهنده : خديجه
تاریـخ ثبت : دوشنبه, 18 آبان,1394 12:47 ب.ظ
زيبا بود
من به قانون جذب خيلي اعتقاد دارم .
همه خوبيها يك جا تقديم به شما

مهدیه
نظر دهنده : مهدیه
تاریـخ ثبت : دوشنبه, 18 آبان,1394 10:59 ب.ظ
به نظر من این حرفا همش شعاره و هیچ پایه ی علمی نداره.
ماهان امین
نظر دهنده : ماهان امین
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394 12:33 ق.ظ
خیر شعار نیست چون اول کار به نظر مشکله تغییر فکر میکنیم این حرفا مال کتاباست ولی خودم شخصاً شاهد بودم و هستم چه نتیجه ای دارن این حرفا
ZaHra
نظر دهنده : ZaHra
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394 08:26 ق.ظ
ممنون ازینکه به سلامت ذهن دیگران اهمیت میدید..
ماهان امین
نظر دهنده : ماهان امین
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394 01:13 ب.ظ
خواهش میکنم
مهرناز
نظر دهنده : مهرناز
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394 01:35 ب.ظ
به نظر من که این مطلب محتوا نداشت
فقط یک کلمه رو حی تکرار کردین

ماهان امین
نظر دهنده : ماهان امین
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394 02:31 ب.ظ
خیلی ممنون که وقت گذاشتین و مطلبو خوندین شاید چون کوتاه بود مطلب به نظرتون بی محتوا اومده
مهمان
نظر دهنده : مهمان
تاریـخ ثبت : چهارشنبه, 20 آبان,1394 07:02 ق.ظ
واقع بینانه است
زهرا
نظر دهنده : زهرا
تاریـخ ثبت : چهارشنبه, 20 آبان,1394 10:15 ق.ظ
مطلب واقعا کارشناسی شده نبود
خديجه
نظر دهنده : خديجه
تاریـخ ثبت : چهارشنبه, 20 آبان,1394 12:27 ب.ظ
*****
ماهان امین
نظر دهنده : ماهان امین
تاریـخ ثبت : چهارشنبه, 20 آبان,1394 01:17 ب.ظ
ممنون از همه دوستانی که وقت خودشونو اختصاص دادن به مطلب
St☆rMy
نظر دهنده : St☆rMy
تاریـخ ثبت : یکشنبه, 24 آبان,1394 07:10 ب.ظ
قدرت ذهن شاید خیلی ها انکارش کنن و بگن این تفکرات غربی و افراد بی دین هست و امکان ندارد و انسان هیچ سلطه و قدرتی در زندگی خود ندارد ولی باید دقت کرد که خداوند در قرآن کریم و بوفور در احادیث آمده ک انسان اشرف مخلوقات است
سخن از قانون جذب و بسیاری از توانایی های خارق العاده انسان نه تنها بی محتوی نیست بلکه پایه قوی علمی نیز دارد.شما اگر جهان را بارها و بارها کوچک کنید و از مرز اتم و الکترون ها عبور کنید و باز هم کوچکتر شوید به نیرو میرسید به نور به حقیقت این جهان میرسید
ممنون بابت مطلب مفید

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل