Menu
23

قدرت ذهن (2)قدرت ذهن (2)


در مطلب قدرت ذهن (1)، قانون اول کائنات را فرا گرفتیم . در آینده بیشتر پیرامون کنترل اندیشه و راه کارهای آن صحبت می کنیم .در اینجا قصد دارم قانون دوم را معرفی کنم.

بسیاری از ضرب المثل های زبان فارسی- چه خواسته و چه ناخواسته- اشاره به قوانین دنیا و شاه راه های رسیدن به آرامش دارد . در مورد قانون دوم هم این حرف صدق می کند و چندین ضرب المثل به این قانون برمی گردد. گرچه ممکن است بسیار با این جملات ساده برخورد کنیم ولی کسی که از طرز کار این دنیا مطلع باشد به راحتی از این جملات نمی گذرد.

می توان این قانون را عمل و عکس العمل خواند . تعبیر این قانون را می توان در ضرب المثل های "از هر دست که بدهی از همان دست هم می گیری" یا "هرچه کنی به خود کنی" جستجو کرد .در حقیقت این قانون اشاره دارد به وجود ارتباط میان همه چیز. ما در زندگی به هر کاری دست بزنیم یا هر واکنشی نشان دهیم همان گونه هم با ما رفتار خواهد شد . شخصی که خود پرست است هیچ گاه عشق و محبت از اطرافیانش دریافت نمی کند. ولی کسی که همواره سرشار از محبت است همان را هم دریافت می کند . حتی در دین اسلام به این موضوع اشاره شده است . در جای جای قرآن می بینیم که صدقه دادن باعث فزونی مال می شود . پس ما هم باید آنگونه باشیم که می خواهیم با ما رفتار شود . از همین الان می شنوم که برخی چه می گویند . همان جواب کلیشه ای قدیمی . که ما خوب بودیم اما بدی دیدیم.

همین یک جمله که به روشهای گوناگون بیان می شود عامل نگون بختی ماست. " ما خواستیم اما نشد" یا "ما انجام دادیم اما جواب نگرفتیم" یا "ما دعا کردیم اما جواب نگرفتیم" و بسیاری از این "ما" ها. باید بگویم که تمامی اینها را شنیده ام و برای تک تک آنها نیز پاسخ دارم. اما لازم است کمی صبور باشید تا به پاسخ خود برسید. در اینجا فقط می خواهم شما را با قوانین آشنا کنم. زندگی مانند یک بازی است که قوانینی دارد. برای پیروزی در این بازی باید قوانین را دانست. اما تنها دانستن قوانین کافی نیست. باید بدانید چطور این قوانین را به کار گیرید.

حال دو قانون بزرگ زندگی را می دانید. قوانین دیگری هم هست که باید از آنها به بهترین نحو استفاده کنید ولی برای شروع کار همین دو قانون کافی است. از این به بعد به کاربرد قوانین و روشن کردن راه آرامش برای شما می پردازم.امتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : شنبه, 23 آبان,1394
نویسنده : ماهان امین
گروه مطلب : سخن روز
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
yasaman
نظر دهنده : yasaman
تاریـخ ثبت : شنبه, 23 آبان,1394 08:58 ب.ظ
Besiyar jaleb va awli👍👌
سارا توسلی
نظر دهنده : سارا توسلی
تاریـخ ثبت : شنبه, 23 آبان,1394 11:12 ب.ظ
سلام.
من یکی از طرفدارای پر و پا قرص آوای سلامتی هستم و فکر می کردم که آوای سلامتی، یه سایت کاملا تخصصیه. اما با خوندن این تیپ مقالات، یه جورایی ناامید شدم.
پیشنهاد می کنم در مورد روندتون تجدید نظر کنید.

ماهان امین
نظر دهنده : ماهان امین
تاریـخ ثبت : شنبه, 23 آبان,1394 11:48 ب.ظ
حتماً
سعی میکنم مطالب تخصصی تر باشن

رامین
نظر دهنده : رامین
تاریـخ ثبت : یکشنبه, 24 آبان,1394 12:04 ق.ظ
منم با نظر ساراخانم موافقم.ایشاا...یک تجدید نظر خوبی انجام شه.....
ZaHra
نظر دهنده : ZaHra
تاریـخ ثبت : یکشنبه, 24 آبان,1394 12:06 ق.ظ
عالی
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل