Menu
کلینیک آوای سلامتی
10

10 اشتباه رایج در کاهش وزن (1)10 اشتباه رایج در کاهش وزن (1)


اگر لباس مورد علاقه‌تان تنگ شده یا ترازو هربار عدد بیشتری نشان می‌دهد، احتمال این‌که یکی از اشتباهات رایج برای کاهش وزن را انجام دهید وجود دارد.

1. رژیم‌های بسیار کم کالری

تصمیم می‌گیرید اضافه وزن خود را در طی مدت کوتاهی کاهش دهید. بنابراین سراغ یک رژیم کم کالری می‌روید، مثلا هیچ چیز بجز گریپ فروت یا سوپ کلم در روز نمی‌خورید. کالری روزانه خود را به کمتر از 1000 می‌رسانید و می‌بینید که وزن شما کاهش می‌یابد. اما باید بدانید، هنگامی‌که انرژی دریافتی خود را بیش از حد کم می‌کنید، متابولیسم بدن کاهش می‌یابد و زمانی‌که رژیم شما پایان یافت، بدنتان کالری‌های دریافتی را به آهستگی می‌سوزاند و وزن شما دوباره افزایش می‌یابد.

2. حذف صبحانه

به نظر می‌رسد حذف کردن صبحانه برای بعضی افراد یک راه ساده برای کاهش انرژی دریافتی ‌باشد. اما این‌کار باعث شده در ادامه روز گرسنه شوید و درنهایت به مصرف یک اسنک در محل کار یا خوردن یک ناهار پرکالری منجر می‌شود. اما باید بدانید صبحانه‌ای که پروتئین و فیبر بالایی داشته باشد، از گرسنگی در طول روز جلوگیری می‌کند. در حقیقت مطالعات نشان داده‌اند افرادی‌که هر روز صبحانه میل می‌کنند، وزنشان در محدوده سلامت باقی می‌ماند.

3. نادیده گرفتن اسنک‌ها

3. نادیده گرفتن اسنک‌ها شاید شما کالری هر وعده غذایی را حساب کنید، اما در مورد میان وعده‌ها چطور؟ 1 برش کیک تولد، 1 اسکوپ بستنی یا بیسکوئیت‌هایی که روی میز کارتان وجود دارد، این کالری‌های محسوب نشده جمع شده و نتیجه یک رژیم کاهش وزن مناسب را خراب می‌کنند. بنابراین اگر در مورد رعایت رژیم کاهش وزن جدی هستید، به کالری حاصل از این اسنک‌ها توجه کنید.

4. حذف میان وعده‌ها

وقتی مصرف اسنک‌های منظور نشده در رژیم، روند کاهش وزن را متوقف می‌کند، به نظر منطقی می‌رسد که میان وعده‌های آگاهانه برعکس عمل کنند. افرادی‌که چندین وعده و میان وعده در روز میل می‌کنند، در کنترل گرسنگی و کاهش وزن موفق‌ترند. مصرف میان وعده‌ها باعث می‌شود متابولیسم بدن بالا بماند، بخصوص اگر پروتئین کافی داشته باشند. به عنوان مثال خوردن چند عدد آجیل خوب است. تحقیقات نشان داده‌اند افرادی‌که در میان وعده‌ها آجیل مصرف می‌کنند، لاغرتر از افرادی هستند که این کار را نمی‌کنند.

5. مصرف بیش از حد مواد غذایی کم چرب

محصولات کم چرب نقش مهمی در رژیم کاهش وزن دارند. اما به‌خاطر داشته باشید که واژه کم چرب به معنای کم کالری نیست. و هم‌چنین مجوزی برای مصرف مقدار بیشتر نمی‌باشد. اگر شما بشقابتان را با کیک‌های کم چرب پر کنید، در پایان کالری بیشتری در مقایسه با خوردن یک برش کیک معمولی دریافت می‌کنید. بهترین راه برای دانستن چربی، شکر و کالری دریافتی، خواندن برچسب‌های غذایی می‌باشد.

ادامه ی مطلب در 10 اشتباه رایج در کاهش وزن (2)

منبع: WebMDامتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 10 آذر,1394
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
مریم
نظر دهنده : مریم
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 10 آذر,1394 11:23 ق.ظ
عالی بود راستی تغییر لوگو هم مبارکه

بهار
نظر دهنده : بهار
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 10 آذر,1394 12:38 ب.ظ
براى كسانى كه قصد كاهش وزن دارند مطالبتون بسيار مفيد بود ممنون
نظر دهنده :
تاریـخ ثبت : ﺳﻪشنبه, 10 آذر,1394 03:01 ب.ظ
متا سفانه لوگو همش در حاله تسته
خديجه
نظر دهنده : خديجه
تاریـخ ثبت : شنبه, 28 آذر,1394 12:03 ب.ظ
مطالبتون عاليه خيلي ممنون
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل