Menu
کلینیک آوای سلامتی
05

انواع رژیم های لاغریانواع رژیم های لاغری


با پیشرفت دنیای امروزی، با انواع و اقسام بیماری ها که تاکنون اسم آنها هم به گوش ما نخورده مواجه می شویم. از طرفی علم به کمک بشر آمده و درمان های بسیار جدید و پیشرفته ای برای این گونه بیماری ها می بینیم و انصافا بسیاری از آنها به کمک بیماران آمده و جان انسان های زیادی را نجات داده است.

چاقی هم طی سالهای اخیر به یک اپیدمی تبدیل شده و افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند. از طرفی، بسیاری از افراد چاق فراموش کرده اند که طی چه مدت زمانی این وزن اضافی را کسب کرده اند که حالا، به دنبال سریعترین، آسان ترین روش رژیمی در مدت زمانی کوتاه برای لاغری سریع و رسیدن به وزن ایده آل هستند.

در کشاکش این مسائل، افراد سود جو نیز بیکار ننشسته اند و به دنبال ابداع روش های مختلف کاهش وزن و گاها عجیب و غریب برای  کمک به افراد چاق هستند. روش های لاغری که با استفاده از آنها، جیب های بعضی افراد انباشته شده تا مثلا شما از انباشت چربی های اضافی رهایی یابید.

این ها روش های لاغری هستند که اگر آن را در شرایط عادی بشنویم بسیار برایمان عجیب و غریب هستند و حتی ممکن است ما را به خنده وا دارند اما اگر روزی خودمان یا از اطرافیان نزدیکمان با چاقی دست به گریبان باشیم، شاید این روش های لاغری را به گوش جان بپذیریم و از آن بسیار استقبال کنیم.

آیا پیروی از این رژیم های لاغری، دلیل بر کارآمدی آنهاست؟

با قطعیت می توان گفت خیر. این روش های لاغری از این نظر طرفداران زیادی دارند که افراد مستاصل شده اند. بنابر این پیروی از آن، به جهت استیصال است نه کارایی و کارآمدی.

حتی شاید بعضی از ما در رابطه با عوارضی که این روش های لاغری در پی دارند، بارها خوانده و شنیده باشیم، اما چرا باز هم این روش های لاغری را امتحان می کنیم؟ پاسخ این است که گاهی اوقات فقط به فردای خود فکر می کنیم. به اینکه ماه آینده در چنین روزی، من با وزن ایده آل و ظاهری متناسب در فلان مهمانی شرکت می کنم. غافل از اینکه، بسیاری از عواقبی که این رژیم های لاغری دارند، جبران ناپذیر است و تا سالیان سال، این مشکلات وجود خواهند داشت و حتی ممکن است خود زمینه ساز مشکلات و بیماری هایی در آینده شوند. به راستی یک رژیم لاغری مناسب برای شخص من کدام است ؟

با چرخی در دنیای مجازی و اصطلاحا وب گردی و یا حتی در دوره ها و مهمانی ها علی الخصوص جمع های خانم ها، اسامی بسیاری از این رژیم های لاغری عجیب و غریب را شنیده ایم.
با رژیم کانادایی، در عرض 15 روز، 8-10 کیلوگرم وزن کم کنید !!!
فلانی رژیم انگور گرفته، ببینیش نمیشناسیش !!!
رژیم سوپ کلم، فقط کافی است امتحان کنید !!!
براساس گروه خونی خود به آسانی لاغر شوید !!!
رژیم میوه، رژیم موز، رژیم ماست !!!

گاها در کنار این نوع رژیم ها، اسامی  به چشم میخورد که این اطمینان را به افراد می دهد که روشی سالم و کارآمد است. یا اسامی مواد غذایی به چشم می خورد که به نظر می آید ضرری نخواهد داشت. "میوه که ضرری نداره" یا "موز"، به این خوبی. چه عارضه ای می خواد داشته باشه؟

در سلسله مطالب انواع رژیم هایلاغری ، برآنیم تا به بررسی این رژیم ها بپردازیم، اثر، کارایی و عوارضی که در پی دارند را با هم بررسی کنیم و نهایتا بهترین راه برای کاهش وزن و رژیم لاغری را معرفی می کنیم.به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل