Menu
27

موارد کمک کننده در درمان سرطان سینهموارد کمک کننده در درمان سرطان سینه


طب سوزنی

در این روش باستانی، سوزن‌های بسیار نازکی به قسمت‌های خاصی از بدن فرو برده می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند این عمل سیستم ایمنی را تقویت کرده و مسکن‌های طبیعی را آزاد می‌کند. همچنین ممکن است عوارض جانبی درمان مانند تهوع، درد، خستگی و اضطراب را کاهش دهد. اما به دلیل انجام طب سوزنی، مراجعات منظم به پزشک خود را فراموش نکنید. قبل از انجام این‌کار با پزشک معالج مشورت کنید. ممکن است طب سوزنی به نفع شما نباشد، در بعضی موارد طب سوزنی پیشنهاد نمی‌شود.

ماساژ

در بعضی بیمارستان‌ها، متخصص ماساژ درمانی وجود دارد. انجام ماساژ، درد را کاهش می‌دهد. همچنین به آرامش شما قبل از جراحی کمک می‌کند. انجام یک ماساژ تخصصی توسط متخصص پس از جراحی، تورم را کاهش می‌دهد. در مورد انجام ماساژ با پزشک مشورت کنید. ممکن است او روش‌های تخلیه لنف را پیشنهاد کند.

یوگا

این شکل از ورزش به ارتباط تنفس با حرکت کمک می‌کند. یوگا ضربان قلب، فشار خون و امواج مغزی را کاهش می‌دهد. زنانی که حین رادیوتراپی در کلاس‌های یوگا شرکت می‌کردند، احساس خستگی و استرس کمتری داشتند. انجام یوگا به‌طور مرتب به کاهش التهاب نیز کمک می‌کند. در مورد تاریخچه پزشکی خود با مربی صحبت کنید.


 یوگا برای درمان سرطان سینه

تای چی

این هنر رزمی و قدیمی چینی، حرکات آهسته و موزون بدن را با تنفس و مراقبه ترکیب می‌کند. آرام سازی ذهن با این روش به قوی کردن بدن کمک می‌کند. همچنین تای چی، التهاب را در افراد مبتلا به سرطان سینه کاهش می‌دهد. زنانی که این روش را 3 بار در هفته به مدت 1 ساعت انجام می‌دهند، احساس بهتری درباره سلامت و زندگی خود دارند.

هنر درمانی

نیاز نیست که شما یک هنرمند خوب باشید تا از فوائد هنر درمانی بهره‌مند شوید. هنگامی‌که شما کاردستی، نقاشی یا مجسمه سازی می‌کنید، می‌توانید احساساتی را که مایل به صحبت در مورد آن‌ها نیستید، بیان و تخلیه کنید. با یک هنردرمان‌گر کار کنید تا به شما در داشتن احساس بهتری در مورد درمانتان کمک کند. همچنین نشان داده شده که این کار، اضطراب و افسردگی را کاهش و عزت نفس را افزایش می‌دهد.

درمان با کمک اسب‌ها

اسب‌ها درمانگران طبیعی هستند. و از آن‌جایی‌که زبان بدن را منعکس می‌کنند، می‌توانند به شما در آگاهی یافتن از احساساتتان کمک کنند. یادگیری اسب سواری و مراقبت از آن، به افزایش اعتماد به نفس کمک می‌کند. در یک مطالعه افرادی که اسب سواری می‌کردند، استرس کمتری داشتند.


درمان سرطان سینه

موسیقی درمانی

گوش دادن به موسیقی مورد علاقه به شما در کنترل امور پس از سختی‌ها و مشکلات کمک می‌کند. توانایی موسیقی در ارتباط دادن شما با احساساتتان می‌باشد که به شما در طول درمان کمک می‌کند. مطالعات انجام شده در مورد موسیقی درمانی نشان داد که این کار سطوح درد را کاهش، وضعیت ذهن را بهبود و نگرانی را در افراد مبتلا به سرطان سینه کاهش می‌دهد.

نوشتن

اگر احساسات خود را از امیدها گرفته تا بزرگ‌ترین نگرانی‌ها بنویسید، به علائم جسمی کمتری توجه خواهید کرد. نوشتن در یک مجله به بهبود حالات روحی شما کمک می‌کند. در مورد دست‌خط یا نوشتن صحیح کلمات نگران نباشید، تنها بر افکار و اهداف خود تمرکز کنید.

گروه‌های حمایتی

مهم نیست که چه مقدار حمایت و مراقبت از طرف دوستان و خانواده دریافت می‌کنید، گروه‌های حمایتی نیز کمک کننده هستند. گذراندن وقت با زنانی که تجربه‌ای مشابه شما دارند، باعث می‌شود کمتر احساس تنهایی کنید. هنگامی‌که شما در مورد مشکلات خود صحبت می‌کنید، دیگر اعضای گروه شما را درک می‌کنند. همچنین می‌توانید از توصیه‌های آن‌ها در مدیریت اثرات جانبی و انتظارات خود در مراحل مختلف درمان استفاده کنید.

منبع: Web MDامتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : جمعه, 27 فروردین,1395
گروه مطلب : کلینیک سرطان
به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط
نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل