Menu
02

رابطه ورزش با سرطان پروستاترابطه ورزش با سرطان پروستات


یک مطالعه که اخیرا انجام شده پیشنهاد می‌کند که ورزش متوسط یا شدید می‌تواند احتمال بقا را در مردان مبتلا به سرطان پروستات افزایش دهد.

در این مطالعه 10000 مرد 50 تا 93 ساله مبتلا به سرطان پروستات وارد شده و اطلاعات مربوط به سطح فعالیت فیزیکی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

احتمال مرگ در مردانی که بالاترین سطح فعالیت فیزیکی را قبل از تشخیص سرطان داشتند، 30% کمتر از مردانی بود که کمترین میزان فعالیت بدنی را انجام می‌دادند.

به نظر می‌رسد که ورزش بیشتر، مزیت بالاتری نیز داشته باشد. طبق یافته‌های این مطالعه، میزان مرگ در مردانی که بالاترین سطح فعالیت بدنی را داشتند، 34% کمتر از مردانی بود که حداقل ورزش را انجام می‌دادند.

اگرچه این مطالعه نتوانست رابطه علت و معلولی را اثبات کند، نتایج از این مطلب حمایت کرد که نجات یافتگان از سرطان پروستات باید فعالیت فیزیکی داشته باشند. و همچنین پیشنهاد داد که پزشکان باید به ترویج سبک زندگی فعال بین افراد مبتلا به سرطان پروستات توجه کنند.


رابطه ورزش و سرطان پروستات

در این مطالعه نشان داده شد که انجام پیاده روی به مدت 4 تا6 ساعت در هفته، قبل از تشخیص سرطان با کاهش یک سومی خطر مرگ در ارتباط است.

انجمن سرطان امریکا پیشنهاد کرد که بالغین 150 دقیقه ورزش متوسط یا 75 دقیقه ورزش شدید در هفته انجام دهند.

این مطالعه نشان داد فعالیت فیزیکی به تمام ابعاد سلامت کمک می‌کند. ورزش با نتایج بهتر سرطان پروستات ارتباط دارد. مطالعات دیگری نیز چنین یافته‌هایی را در مورد دیگر انواع سرطان از جمله سرطان سینه، کولون و ریه نشان دادند.

ورزش منظم سلامت قلبی عروقی، کیفیت زندگی و احتمالا توانایی مبارزه با بیماری را بهبود می‌بخشد.

منبع: WebMDامتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : پنجشنبه, 02 اردیبهشت,1395
گروه مطلب : کلینیک سرطان
به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط
نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل