Menu
کلینیک پوست , مو و زیبایی
17

چند حرکت ورزشی برای کنترل سلولیتچند حرکت ورزشی برای کنترل سلولیت


آیا سلولیت با تمرینات ورزشی بهبود خواهد یافت؟

مطمئنا تیترهای نگران کننده ای از قبیل "زنان در هر سنی دچار سلولیت خواهند شد"، اهمیت مطالعه این مطلب را برای شما بیشتر خواهد کرد. البته سلولیت بغیر از جنسیت که در زنان شیوع بالاتری دارد، دارای دلایل دیگری نیز است. از جمله آن: رژیم های غذایی بسیار فقیر از مواد مغذی، متابولیسم پایین، کاهش وزن در برخی موارد، ضعف عضلات، فقدان فعالیت فیزیکی و کم تحرکی، کم آبی بدن (دهیدراسیون، میزان کل چربی بدن، ضخامت و رنگ پوست و ارث که یکی از مهم ترین علل سلولیت است.

همچنین مطالعه کنید: 10 روش برای افزایش متابولیسم بدن

سلولیت به چربی های زیر پوستی گفته می شود که در مکان هایی از بدن بیش از حد تجمع پیدا می کنند (نمایی شبیه به پوست پرتقال و ناصاف) و به شکل برامدگی در زیر پوست هستند و اغلب در قسمت ران، باسن و زیر شکم ظاهر می شوند.


کنترل سلولیت

در مردان طرز قرار گرفتن فیبرهای بافت همبند و ضخیم بودن پوست اجازه ایجاد سلولیت را نمی دهد. در زنان فیبرهای بافت همبند به صورت لانه زنبوری هستند و هر گونه افزایش چربی موجب ایجاد برامدگی در زیر پوست می شود. بافت همبند با افزایش سن ضخیم تر و بمرور پوست بدن نازکتر خواهد شد و زمینه بروز سلولیت را افزایش خواهد داد.

کم تحرکی یکی از علل اصلی ایجاد سلولیت است. همانطور که در مطالب پیشگیری و درمان گیاهی سلولیت و درمان گیاهی سلولیت در خانه اشاره کردیم، یکی از علل اصلی ارتباط سلولیت و کم تحرکی کاهش خونرسانی مناسب و عدم دفع سموم ناشی از متابولیسم است. تحرک و ورزش باعث بهبود خون‌رسانی بهتر به بافت چربی و سوخت و ساز مناسب چربی ها می شود.

محققان طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که افرادیکه از تمرین های ورزشی مناسب استفاده کرده اند، در طول دو ماه به میزان زیاد و تا 70 درصد به نتایج مثبتی در زمینه کاهش سلولیت رسیده اند.

قبل از انجام تمرین های ورزشی موضعی مربوط به  کنترل و یا کاهش سلولیت؛ لازم است بدن خود را به خوبی گرم کنید. شما بدین منظور می توانید از ورزش هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری ثابت یا سایر ورزش های سبک استفاده فرمایید.


ورزش مناسب برای درمان سلولیت

این ورزش ها شامل مجموعه ای از 10 تا 15 حرکت که لازم است سه بار در هفته تکرار شود.

در این بخش ما چند حرکت ورزشی از مجموعه تمرین های ورزشی در کاهش و درمان سلولیت را به شما پیشنهاد می دهیم.

حرکات ورزشی برای کنترل سلولیت

1- پاهای خود را به اندازه ی عرض شانه باز کنید و پشت خود را صاف و مستقیم نگه دارید. دمبل ها را در دستان خود بگیرید و مطابق شکل تمرین را انجام دهید. یه قدم بزرگ به سمت چپ برداشته و زانوی چپ را خم کرده تا حدی که ران پا موازی با سطح زمین قرار گیرد. سپس کمی مکث کنید و بعد به آرامی شروع به بازگشت کنید و این حرکت را در جهت کاهش سلولیت بر روی پای راست بدون وقفه انجام دهید.


تمرینات مناسب برای درمان سلولیت

2- تمرین دوم: لطفا روی زمین (زیر انداز پیلاتس) بیاندازید. روی آن دراز بکشید و کش پیلاتس را دور مچ پاهایتان ببندید. دست ها کنار بدن قرار دهید و پاهایتان را عمود به سمت بالا از باسن بکشید.


تمرینات ورزشی مناسب برای درمان سلولیت

کشی که به پاها بسته اید مطابق شکل مربوطه باید به خوبی محکم باشد. برای کمک به درمان سلولیت در این تمرین ورزشی پاهایتان را به آرامی از هم فاصله دهید تا حد نهایی که می توانید و در نهایی ترین حد کمی مکث کنید و سپس به آرامی به موقعیت اول بازگردانید. مطابق روش اولیه که در بالا برای سایر تمرین ها عنوان شد، این کار را 15 بار در روز و سه بار در هفته تکرار فرمایید.

امتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : دوشنبه, 17 آبان,1395
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل