Menu
کلینیک آوای سلامتی
25

آیا تیرگی دور چشم درمان دارد؟ (1)آیا تیرگی دور چشم درمان دارد؟ (1)


بیشترین علت تیرگی دور چشم دائمی وجود زمینه ارثی در فرد می باشد و اگر بطور موقتی آن را در نظر بگیریم عللی مانند کم خونی، سوء تغذیه و کم آبی در بروز تیرگی دور چشم بسیار موثرند. تیرگی دور چشم همچنین می تواند به دلایلی از قبیل: خواب نامنظم، گریه زیاد و افسردگی، رژیم های غذایی ناسالم، افزایش سن، استفاده بی رویه از مواد آرایشی _ بهداشتی نا مرغوب یا نامناسب برای زیر چشم اتفاق افتد.

همچنین مطالعه کنید: ارتباط تغذیه و افسردگی 

چند راه آسان برای کمک به رفع تیرگی دور چشم


رفع تیرگی دور چشم

شما می توانید بعد از بررسی علت اصلی ایجاد تیرگی دور چشم و بطور فرض رفع مسئله بی خوابی، سوء تغذیه یا بیماری های مرتبط مانند مشکلات کبدی، کلیوی و کم کاری تیروئید، به درمان های خانگی همراه با سایر درمان ها برای رسیدن به نتایج بهتر اقدام فرمایید. گاهی تیرگی دور چشم موقتی و زودگذر است که درمان خانگی و رفع علت باعث از بین رفتن یا کم رنگ شدن آن خواهد شد. ولی گاهی همراه با چنین درمان هایی، نیاز به درمان های پیشرفته تری برای تسکین تیرگی دور چشم خواهیم داشت. در اینجا ما به برخی از درمان های خانگی تیرگی دور چشم می پردازیم.

استفاده از گلاب برای بهبود تیرگی دور چشم و پاکسازی پوست

گلاب یک تونر عالی برای پوست شما است. تونرها بهترین مواد برای شادابی و پاکسازی پوست هستند. گلاب مانع از پیری زودرس پوست و ایجاد چین و چروک حاصل از شوینده های پوستی است. برای کمک به رفع تیرگی دور چشم، پنبه را به گلاب آغشته کنید و به مدت پانزده دقیقه روی پلک های چشم قرار دهید. در این مدت که چشم ها بسته اند، کاملا آرامش داشته باشید و از این کار لذت کافی را ببرید. این کار را دو بار در روز تکرار فرمایید تا تاثیر مثبت آن را ببینید. استفاده از شیر سرد نیز به همین روش در زیر چشم به رفع تیرگی دور چشم کمک می کند.

طب فشاری در کاهش تیرگی دور چشم


طب فشاری در کاهش تیرگی دور چشم

طب فشاری می تواند در حذف تیرگی دور چشم و جلوگیری از علائم پیری دور چشم موثر باشد. برای کمک به رفع تیرگی دور چشم این کار را با فشار استخوان های پایین تر از چشم و گونه ها، ماساژ آن ها و تکرار آن ده بار در صبح ها و به صورت روزانه انجام دهید.

کمپرس یخ و رفع تیرگی دور چشم


کمپرس یخ و رفع تیرگی دور چشم

کمپرس یخ زیر چشم با تاثیر بر عروق آن ناحیه، باعث کاهش پف زیر چشم، کاهش تیرگی دور چشم و جوان سازی پوست اطراف چشم می شود.

موز یک جوان کننده طبیعی برای بهبود تیرگی دور چشم

موز یک درمان طبیعی برای کنترل تیرگی دور چشم است. آن را بکوبید تا به شکل خمیر در آید. خمیر موز را روی محل تیرگی دور چشم بگذارید تا به مرور شاهد بهبود آن باشید. آووکادو له شده در ترکیب با روغن بادام نیز با همین روش، دارای خواص بسیاری در این زمینه است.

برگ نعنا در کنترل تیرگی دور چشم


برگ نعنا در کنترل تیرگی دور چشم

نعناع به عنوان یک مرطوب کننده، تونر، قابض برای پوست عمل می کند. نعناع دارای موقعیت مهمی در درمان مشکلات پوستی است. برگ نعناع تازه را جدا کرده و آن را بخوبی بشویید و خورد کنید. سپس برگ های خورد شده را در آب بریزید، عصاره آن وارد آب خواهد شد. از آن برای گذاشتن اطراف چشم و رفع تیرگی دور چشم استفاده فرمایید. همچنین از چای کیسه ای نعناع برای این کار نیز می توانید استفاده فرمایید.

ورزش یوگا و رفع تیرگی دور چشم


ورزش یوگا و رفع تیرگی دور چشم

این یک واقعیت است که هیچ اختلال یا ضعفی در بدن درمان نخواهد شد، تا زمانی که فرد دچار استرس و افسردگی روحی باشد. یوگا و مدیتیشن برای کنترل استرس و افزایش آرامش شما و کمک به درمان این تیرگی دور چشم بسیار مفید خواهند بود.

همچنین مطالعه کنید: نقش تغذیه در کنترل استرس

 

ادامه مطلب در آیا تیرگی دور چشم درمان دارد؟ (2)به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل