Menu
کلینیک تناسب اندام
01

کاهش وزن با چند توصیه آسانکاهش وزن با چند توصیه آسان


چگونه به آسانی روند کاهش وزن مان را دنبال کنیم؟

امروزه رعایت برنامه های غذایی کاهش وزن و ادامه چنین برنامه هایی نیاز به توصیه هایی دارد که رعایت این نوع برنامه ها را برای افراد دارای افزایش وزن و یا چاق تسهیل می کند. کاهش وزن با عاداتی ساده که به چند مورد آن در این مطلب اشاره خواهیم کرد، می تواند برنامه همیشگی شما برای حفظ سلامتی و تناسب اندام تان شود.

کاهش وزن از طریق اجتناب از خوردن های احساسی


کاهش وزن از طریق اجتناب از خوردن های احساسی

برخی افراد در شرایط اشتغال بالای ذهنی و یا ضربه های روحی، دچار پر خوری می شوند و به میزان دریافت مواد غذایی بی توجه می شوند. برای کاهش وزن، سعی کنید در زمان هر گونه استرس و یا ضربه های روحی، بیشترین اوقات خود را به ورزش های از قبیل مدیتیشن، یوگا، حتی پیاده روی و یا کارهای دیگری از قبیل: مطالعه کتاب، یادگیری مهارت های جدید مانند نواختن یک آلت موسیقی، حل کردن جدول و پازل و یا نقاشی صرف کنید.

برای کاهش وزن از مصرف غلات سفید اجتناب کنید

برای کاهش وزن سعی کنید مصرف غلات سفید را در وعده های غذایی تان به حداقل برسانید. خوردن نان سفید که در واقع از گندمیست که پوسته (فیبر) آن را جدا کرده اند، باعث استعداد به چاقی یا اضافه وزن و بالا رفتن قند خون و برخی مشکلات گوارشی خواهد شد. بطور معمول با مصرف حجم بالایی از آن احساس سیری مناسبی نخواهید داشت. برای کاهش وزن آسان تر؛ سعی کنید از نان سبوس دار، برنج قهوه ای، ماکارونی سبوس دار و بیسکویت های سبوس دار استفاده فرمایید.

برای کاهش وزن حتما صبحانه بخورید


برای کاهش وزن حتما صبحانه بخورید

صبحانه یک کلید شروع برای سوخت و ساز بدن شما برای کاهش وزن است. همچنین مصرف صبحانه باعث می شود که شما احساس بی حالی و سستی در طول روز را نداشته باشید. مصرف دانه کتان، بلغور جو دو سر، پروتئین کم چرب و فیبرها در صبحانه به کاهش وزن شما کمک می کند.

ساعات منظم دریافت غذا ضمانتی برای کاهش وزن شما

اصل بسیار مهم در کاهش وزن این است که شما باید زمان مشخصی برای میل کردن غذا داشته باشید. بدن شما در زمان مشخصی که روزانه برای خود مشخص کرده اید؛ بطور مثال ساعت 8 صبح هر روز، به میزان بیشتری تنظیم و آمادگی برای سوزاندن چربی و متابولیسم خواهد داشت. همچنین تعیین مهلت نهایی برای دریافت آخرین کالری در روز بسیار مهم است.

برای کاهش وزن شما باید سعی کنید وعده شام خود را نهایتا تا 8 شب میل کنید. بعد از این ساعت از میان وعده بعد از شام که چای و دم نوش گیاهی، یک میوه و یا یک تکه کوچک شکلات تلخ است برای رفع ولع و هوس کاذب نسبت به غذا که در ساعات آخر شب خواهید داشت استفاده فرمایید. یکی دیگر از اصول تنظیم ساعت این است که به اندازه و به موقع استراحت فرمایید.

همچنین مطالعه کنید: آیا می توان با چای اولانگ لاغر شد؟

نشستن بر روی توپ بجای صندلی برای کاهش وزن


نشستن بر روی توپ بجای صندلی برای کاهش وزن

به جای صندلی از توپ های ورزشی برای کارتان استفاده کنید. نشستن بر روی یک توپ با حفظ تعادل، نیاز به صرف انرژی بیشتری دارد و با افزایش سوخت و ساز باعث کمک به کاهش وزن شما می شود.

برای کاهش وزن با عضلاتتان در هنگام کار بازی کنید

سعی کنید در هنگام کار یا زمان های از قبیل تماشای تلویزیون، نشستن در تاکسی، مسافرت های هوایی، حتی هنگام انجام کارهای منزل و هر وقت آزادی که دارید، عضلات دست پاها، شانه و شکم خود را منقبض کنید و این کار را برای کاهش وزن به مدت مشخص و تعداد ده بار حداقل سه بار در روز انجام دهید. این کار به حفظ تناسب اندام شما و کالری سوزی بالاتر بدنتان کمک می کند.


انقباض عضلات مناسب برای کاهش وزن

چند نکته کلیدی در مورد کاهش وزن

 قبل از رفتن به خرید مواد غذایی و مهمانی ها حتما سعی کنید سیر باشید تا از خرید یا صرف مواد غذایی بی فایده، مضر و پرکالری خودداری کنید که موجب کاهش وزن فوق العاده محسوسی در مدت زمان یکسال برای شما خواهد شد.

 نکته دوم برای کاهش وزن موثر این است که حتما همراه خود یک بطری آب یا نوشیدنی سبزیجات مانند آب کرفس یا نوشیدنی تخم شربتی داشته باشید تا از خرید و مصرف نوشیدنی های قندی با کالری بالا بپرهیزید.


نوشیدنی سبزیجاتی سالم مناسب برای کاهش وزن

 خواب کافی و به موقع داشته باشید تا اشتهای شما کنترل شود و کاهش وزن آسانتر را تجربه کنید.

 در میان سبزیجات شما هم حتما می توانید یک نوع سبزی مورد علاقه تان را برای مواقع گرسنگی پیدا کنید. این سبزی ممکن است گوجه یا خیار، کدو یا کرفس باشد.امتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : جمعه, 01 بهمن,1395
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل