Menu
کلینیک پوست , مو و زیبایی
14

آیا مواد غذایی می توانند در درمان بیماری ویتیلیگو موثر باشند؟ (2)آیا مواد غذایی می توانند در درمان بیماری ویتیلیگو موثر باشند؟ (2)


همانطور که در مطلب  آیا مواد غذایی می توانند در درمان بیماری ویتیلیگو موثر باشند؟ (1) درباره موضوع درمان خوراکی صحبت شد.، بیماری ویتیلیگو به صورت لکه های کمرنگ یا بی رنگ بر پوست نسبت به رنگ طبیعی آن ظاهر می شود و در هر سنی ممکن است رخ دهد. این لکه ها همراه با خارش و عارضه دیگری نیستند.

علت اصلی بیماری ویتیلیگو ناشناخته است. بیشتر محققان علت بیماری ویتیلیگو را حمله سیستم ایمنی بدن خود فرد به سلول های ملانوسیت و از علل دیگر آن به آفتاب سوختگی بسیار شدید، زمینه ژنتیکی و ... اشاره کرده اند.

بیماری ویتیلیگو می تواند نواحی مختلفی از پوست از جمله: دور دهان، دور چشم، آرنج ها، گردن، ناحیه پشت بدن و ... را درگیر کند.

ما در زمینه درمان بیماری ویتیلیگو و سرعت بخشیدن به آن، راه کارهای خانگی را به شما ارائه خواهیم کرد.

 آب کلم درمان موثر برای بیماری ویتیلیگو


آب کلم درمان موثر برای بیماری ویتیلیگو

آب کلم شامل ترکیبات فنلی است و برای درمان بیماری ویتیلیگو موفق بوده است. برای استفاده از کلم در بیماری ویتیلیگو، مقداری از آن را در آب جوش بپزید و از آب آن برای شستشو نواحی درگیر استفاده فرمایید.

 برگ ریحان موثر در درمان بیماری ویتیلیگو

ریحان یک گیاه مقدس و شفابخش در بیماری ها است و سال ها قبل از آن در درمان بیماری های پوستی و جلوگیری از پیری پوست استفاده می شده است. برگ ریحان در درمان بیماری ویتیلیگو نیز کاربرد دارد. آب برگ ریحان را گرفته و آب لیمو ترش به آن اضافه کنید. از این ترکیب به طور منظم استفاده فرمایید تا به نتایج مثبتی دست یابید.

 برگ های گیاه جینکوبیلوبا در درمان بیماری ویتیلیگو


برگ های گیاه جینکوبیلوبا در درمان بیماری ویتیلیگو

برگ درخت گیاه جینکوبیلوبا خواص درمانی بسیاری دارد و به عنوان دارو استفاده می شود که در درمان بیماری ویتیلیگو نیز موثر است. این گیاه سبب فعالیت مجدد سلول های رنگدانه ساز در پوست آسیب دیده می شود. برای چنین تاثیر رضایت بخشی در درمان بیماری ویتیلیگو فقط قطره ای از عصاره آن را بر روی قسمت های درگیر با بیماری سه بار در روز بچکانید.

 گیاه خلین (khellin یا khella) معجزه ای در درمان بیماری ویتیلیگو

خلین یک درمان موثر در این بیماری است و بیشتر افرادی که از این گیاه برای درمان بیماری ویتیلیگو استفاده کرده اند، بهبودی یافته اند. در مورد دوز مصرفی مناسب این گیاه حتما با یک متخصص مشورت فرمایید.

عسل درمانی درمانی کاربردی در بیماری ویتیلیگو


عسل درمانی درمانی کاربردی در بیماری ویتیلیگو

عسل درمان بسیاری از بیماری ها در سنین مختلف است که البته در یک سال اول زندگی کودک توصیه به مصرف آن صحیح درست نیست. مصرف روزانه یک قاشق چای خوری عسل خام و طبیعی نتایج خوبی در زمینه بیماری ویتیلیگو خواهد داد. روش دیگر آن است که از عسل در منطقه آسیب دیده استفاده کنید و حداقل سی دقیقه بر روی آن باقی بماند. بعد از آن پوستتان را با آب گرم به آرامی بشویید.

همچنین مطالعه کنید: راه های تشخیص عسل طبیعی و مرغوب

چند توصیه تغذیه ای در بیماری ویتیلیگو


هویج مناسب برای درمان ویتیلیگو

 هویج یکی از سبزیجاتی است که مصرف آن در بیماری ویتیلیگو توصیه می شود، در میان وعده های خود آب هویج و یا همراه با غذا هویج پخته میل فرمایید.
 مصرف انار به صورت کامل و البته همراه با گلپر می تواند در درمان بیماری ویتیلیگو موثر باشد.
 مصرف ویتامین سی، بتاکاروتن و اسید فولیک در بیماری ویتیلیگو به میزان مورد توصیه توسط کارشناس تغذیه توصیه می شود، زیرا کمبود آن در بیماران مبتلا دیده شده است.
 گاهی از ظروف مسی مطمئن برای میل کردن غذا استفاده فرمایید زیرا کمبود مس در افراد مبتلا به بیماری ویتیلیگو گزارش شده است.
 داشتن آرامش یک اصل مهم در کنترل بیماری ویتیلیگو است، از دم نوش های آرام بخش با مزاج گرم (در طب سنتی مصرف زیاد غذاهای سرد از علل این بیماری است) استفاده فرمایید.

همچنین مطالعه کنید: تدابیر مزاج گرم و تر


درمان گیاهی بیماری ویتیلیگو

 مصرف عسل و سیاه دانه آسیاب شده به نسبت یک به دو هر روز صبح نیز توصیه می شود.
 رعایت یک رژیم مناسب برای پاکسازی بدن و کبد می تواند در بهبود بیماری ویتیلیگو موثر باشد.امتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : پنجشنبه, 14 بهمن,1395
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل