Menu
کلینیک آوای سلامتی
07

مواد غذایی مفید در سندروم تخمدان پلی کیستیکمواد غذایی مفید در سندروم تخمدان پلی کیستیک


اغلب زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک به دنبال غذاهایی هستند که نباید بخورند و کمتر سراغ غذاهایی که باید بخورند می روند. آیا تا به حال به مواد غذایی مفید در این نوع سندروم فکر کرده اید؟ آیا می دانید چه نوع مواد غذایی برای شما با این نوع بیماری مفید است. می توانید لیستی از آنها را تهیه کنید. ما به شما کمک می کنیم تا با مواد غذایی مفید در سندروم تخمدان پلی کیستیک آشنا شوید، مواد غذایی که با آنها می توانید به جنگ با سندروم تخمدان پلی کیستیک بروید. این مواد غذایی عبارتند از:

1- با مصرف خانواده توت ها به جنگ با سندروم تخمدان پلی کیستیک بروید


مصرف خانواده توت ها مناسب برای سندروم تخمدان پلی کیستیک

خانواده توت ها جز میوه هایی با بیشترین مقدار آنتی اکسیدان هستند و به دلیل وجود همین آنتی اکسیدانها در بسیاری از بیماری ها از جمله سندروم تخمدان پلی کیستیک موثر هستند. با گنجاندن انواعی از توتها به برنامه غذایی خود با سندروم تخمدان پلی کیستیک مبارزه نمایید و بر این نوع بیماری غلبه کنید.

2- زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک از خوردن مغزها غافل نشوند


مغزها مناسب برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک

همه ما می دانیم که مغزها سرشار از پروتئین و چربی های خوب هستند و از اثرات مفید آنها در بیماری های مختلف آگاه هستیم. اما جالب است بدانید که مغزها در درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک نیز موثر هستند. بر طبق جدیدترین مقاله منتشر شده در مجله تغذیه اروپا زنانی که به مدت 6 هفته از مغزهایی نظیر گردو و بادام استفاده می کردند سطح کلسترول بد خونشان به طور معناداری کاهش پیدا کرد. همچنین سطح قند خونشان پایین آمد و حساسیت سلولهای آنها نسبت به انسولین افزایش پیدا کرد. از دیگر فواید مغزها ایجاد تعادل در سطح هورمونی بدن زنان مبتلا به این نوع سندروم می باشد.

3- زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک مصرف ماهی را فراموش نکنند

امگا 3 موجود در ماهی اثرات بسیار خوبی را در درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک دارد. بر طبق جدیدترین نتایج مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه آمریکا، زنان مبتلا به این نوع سندروم که به مدت 6 هفته روزانه 1500 میلی گرم امگا 3 مصرف می کردند سطح هورمون های جنسی مردانه در این زنان کاهش پیدا کرد و حساسیت سلولهای این زنان نسبت به هورمون انسولین افزایش پیدا کرد. بنابراین از اثرات معجزه آسای ماهی های حاوی امگا 3 در بهبود بیماریتان غافل نشوید.

همچنین مطالعه کنید:  همه چیز در مورد هورمون جنسی تستوسترون

4- زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک اسفناج را در برنامه غذایی خود بگنجانند


اسفناج مناسب برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک

اسفناج به دلیل داشتن فیبر فراوان و مواد مغذی نظیر اسید فولیک و آهن نقش موثری در سندروم تخمدان پلی کیستیک دارد و باعث بهبود باروری در زنان مبتلا به این نوع سندروم می شود. پس تنبلی نکنید از این نوع سبزی در سالاد های خود بیشتر استفاده کنید.

5- روغن زیتون بهترین روغن برای زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک است


روغن زیتون بهترین روغن برای زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک

بهترین روغن برای زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک روغن زیتون است. این نوع روغن به دلیل داشتن اسیدهای چرب تک غیر اشباع عامل موثری در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی در زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک است.

همچنین مطالعه کنید:  20 ماده غذایی برای محافظت از قلب

6- چای نعناع یکی از بهترین نوشیدنی ها برای زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک است


چای نعناع نوشیدنی مناسب برای زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک

بهتر است زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک هر روز چای نعناع مصرف نمایند. مصرف این نوع نوشیدنی باعث کاهش سطح هورمون تستوسترون شده و از ریزش مو در این زنان جلوگیری می نماید.

مصرف چای سبز نیز به زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک توصیه می شود زیرا چای سبز سبب بهبود متابولیسم در این افراد شده و به کنترل وزن آنها کمک می نماید و حساسیت سلولها نسبت به انسولین را افزایش می دهد و باعث  کاهش کلسترول خون (کلسترول بد خون) در زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک می شود.

همچنین مطالعه کنید:  10 روش برای افزایش متابولیسم بدن

 

منبع :
http://www.pcosnutrition.comامتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : شنبه, 07 اسفند,1395
نویسنده : مریم نوروزی
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است .
شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید .
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

ایمیل