Menu
کلینیک آوای سلامتی

تمامی مطالب منتشر شده توسط : نرگس خاموش چشم

سرطان پانکراس
سرطان پانکراس چهارمین عامل شایع مرگ ناشی از سرطان است که بیشتر در افراد بین 65 تا 79 سال رخ می دهد. این بیماری در مردان نسبت به زنان و در سیاه پوستان نسبت به سفید پوستان شایع تر است. سرطان پانکراس به علت داشتن علائم نا مشخص و دیر هنگام و متاستاز سریع (رشد و تکثیر تومور) به سایر اندام ها مرگ و میر بالایی دارد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 13 دی,1394

سرطان مری
سرطان مری، یکی از رایج ترین انواع سرطان سر و گردن است. این سرطان در افراد دارای سن بالاتر از 50 سال، به ویژه در مردان متداول تر است، با این وجود زیاد شایع نیست، اما یک بدخیمی کشنده است. سرطان مری، بیشتر در ناحیه وسط یا یک سوم پایینی مری روی می دهد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 06 دی,1394

سرطان روده
182 سانتی متر ابتدای روده بزرگ را کولون و 15 سانتی متر آخر را رکتوم و کانال مقعدی می گویند. سالانه بین 50 تا 60 هزار مرگ ناشی از سرطان کولورکتال رخ می دهد که 7 هزار آن ها از سرطان رکتال می باشد

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 29 آذر,1394

سرطان پروستات
سرطان پروستات اولین سرطان شایع در کشور و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان می باشد. بروز سرطان پروستات در اکثر موارد پس از 65 سالگی افزایش می یابد و به علت بزرگ شدن پروستات در این بیماری، علائم انسداد مجرای ادراری را بروز می دهد. چاقی شکمی ممکن است این انسداد را افزایش دهد

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 22 آذر,1394

سرطان سینه
سرطان سینه، شایع ترین سرطان در بین بانوان و در عین حال یکی از درمان پذیر ترین آن ها است. با این وجود دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان بعد از سرطان ریه در زنان می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 14 آذر,1394

سرطان معده
بر اساس آمار های موجود از طرف سازمان جهانی بهداشت ، سرطان معده دومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان می باشد. به علت اینکه 50 درصد آن زمانی تشخیص داده می شود که قابل درمان و جراحی نیست. در ایران سرطان معده در شمال کشور شایع تر و در جمعیت مردان بیشتر از زنان می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 08 آذر,1394

سرطان در کودکان
سرطان های کودکان جزو بیماری های شایع در دوران کودکی است، به طوریکه کمتر از یک درصد کل سرطان های تشخیص داده شده را به خود اختصاص می دهد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 01 آذر,1394

آشنایی با رژیم های ویژه در درمان سرطان (2)

هنگامی که شما به علت بیماری یا درمان نیازهای ویژه ای به برخی مواد پیدا می کنید، پزشک و متخصص تغذیه رژیم های ویژه ای را تجویز می کنند. در مطلب گذشته بعضی از رژیم های ویژه را بررسی کردیم، در این مطلب به بیان سایر مارد می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 23 آبان,1394

آشنایی با رژیم های ویژه در درمان سرطان

هنگامی که شما به علت بیماری یا درمان نیازهای ویژه ای به برخی مواد پیدا می کنید، پزشک و متخصص تغذیه، رژیم های ویژه ای را تجویز می کنند. این رژیم ها به منظور تامین نیازهای تغذیه ای شما و مشکلاتی که در حین درمان با آن مواجه هستید، ارائه می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 17 آبان,1394

تغذيه صحيح در درمان سرطان
بدن براي اينكه به بهترين حالت كارش را انجام دهد نياز به يك رژيم غذايي مغذي دارد. اين مسئله در بيماران سرطاني اهميت ويژه اي دارد، چرا؟يك رژيم غذايي سالم، مي تواند به بيمار كمك كند قوي باشد و انرژي كافي داشته باشد و مانع از بين رفتن بافت هاي بدن مي شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 10 آبان,1394

غذا خوردن و درمان سرطان
در تمام روش های درمانی سرطان، بیماران مشکلاتی را دررابطه با غذا پیدا می کنند مانند تهوع و استفراغ، اسهال، یبوست، مشکلات بلع و دهان، کاهش اشتها و تغییر در مزه غذا که سعی شده در این مبحث به ارائه راهکارهایی برای کاهش این عوارض پرداخته شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 04 آبان,1394

عوارض پرتودرمانی
یکی دیگر از راه های درمان سرطان، پرتودرمانی است. این روش در محل هایی که سرطان و توده سرطانی و یا سلول های سرطانی وجود دارند، انجام می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 26 مهر,1394

مشکلات رایج در شیمی درمانی

شیمی درمانی یکی از درمان های سرطان است که توسط آن سلول های سرطانی از بین می روند. در این دوران مشکلاتی برای بیماران به وجود می آید که باعث رنجش بیشتر آنها می شود.در این مطلب به بیان راهکارهایی جهت کاهش این عوارض می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 23 مهر,1394

10 عامل خوراکی سرطان زا
مواد غذایی هم به عنوان عامل پیشگیری کننده از سرطان و گاهی اوقات، خود عامل بروز سرطان هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 12 مهر,1394

اهمیت تغذیه در سرطان
امروزه دانشمندان دریافته اند در ایجاد و روند سرطان علاوه بر شیوه زندگی و فعالیت، تغذیه نیز نقش اساسی در پیشگیری، کاهش عوارض و روند درمان دارد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 05 مهر,1394

نشانه های سرطان
در سرطان ها مانند بیماری های دیگر علائمی را میتوان در فرد مشاهده کرد که بسته به نوع سرطان و درجه آن متفاوت هست. هر سرطان علامت و نشانه های خاص خود رادارد بعضا برخی سرطان ها نیز در مراحل اولیه خود فاقد نشانه های ظاهری هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 29 شهریور,1394

علل ایجاد کننده سرطان
متاسفانه در سال های اخیر، آمار سرطان رشد روز افزونی داشته که ناتوانی ها، هزینه های بالای درمان، درد و رنج حاصل از بیماری را برای فرد و خانواده ی او به دنبال دارد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 24 شهریور,1394