Menu
کلینیک آوای سلامتی

تمامی مطالب منتشر شده توسط : مریم نوروزی

از چاودار بیشتر بدانید
شاید وقتی از ما سوال شود که چند نمونه از غلات را مثال بزنید، همه ما سریع گندم و جو را نام ببریم. اما در خانواده غلات به جز گندم و جو موارد دیگری نیز وجود دارد، یکی از آنها چاودار است. شاید کمتر اسم چاودار را شنیده باشیم ولی چاودار هم به خانواده غلات تعلق دارد و خواص زیادی دارد که کمتر کسی به آنها توجه کرده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 04 مرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

غذاهای مناسب برای تسریع بهبود زخم
یک برنامه غذایی متعادل باید شامل تمام گروههای غذایی باشد، یعنی شما در برنامه غذایی روزانه خود به مقدار کافی از پروتئین ها، مغزها، میوه ها و سبزیجات، محصولات لبنی کم چرب و اسید های چرب غیر اشباع استفاده نمایید.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 18 تیر,1396
نویسنده : مریم نوروزی

شیر سویا نوشیدنی با خواص فراوان
با خيس کردن دانه هاي لوبياي سويا در آب و خرد کردن و فشار دادن سوياهاي خيس خورده مايعي بدست مي آيد که شير سويا نام دارد. شما مي توانيد در منزل نيز آن را تهيه کنيد. اين ماده غذايي در چين بسيار مصرف مي شود. شیر سویا، مزه لوبيا مي دهد که چيني ها آن را دوست دارند، ولي ممکن است شما اين طعم را دوست نداشته باشيد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 08 تیر,1396
نویسنده : مریم نوروزی

از آنتی اکسیدانها چه می دانید؟

همانطور که از نام آنتی اکسیدانها مشخص است موادی هستند که مانع از واکنش های اکسیداسیون در بدن می شوند. واکنش های اکسیداسیون واکنش هایی هستند که به صورت طبیعی در بدن همه افراد رخ می دهند در جریان این واکنشها مولکولهای شیمیایی مضری به نام رادیکالهای آزاد به وجود می آید که این رادیکالهای آزاد به سلولهای سالم بدن حمله می کنند و به آنها آسیب می رسانند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 04 تیر,1396
نویسنده : مریم نوروزی

به غدد فوق کلیه خود بیشتر توجه کنیم
روی هر کلیه ما یک غده با وزن 5 گرم که غدد آدرنال یا فوق کلیه نامیده می شود، وجود دارد. غدد فوق کلیه مسئول ترشح هورمونهایی هستند که وظایف گوناگونی برای بدن ما دارند. به طور کلی غدد فوق کلیه در مدیریت استرس، تنظیم فشار خون و تنظیم سطح سدیم و پتاسیم خون موثر است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 30 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

دیابتی ها مصرف این سبزیجات را فراموش نکنند
دیابت شایع ترین بیماری غدد در جهان می باشد و در صورت عدم کنترل مناسب، منجر به بروز عوارض مختلفی از جمله مشکلات بینایی، کلیوی، اعصاب محیطی، قلبی وعروقی، جنسی و ... می شود. همواره بیماران دیابتی باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که بیماری دیابت به معنای محرومیت از هر غذای خوشمزه ای نیست، هیچ غذایی برای مبتلایان به دیابت ممنوع نیست.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 28 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

با گیاهان دارویی هورمون های خود را تنظیم کنید
هورمون های جنسی استروژن و تستوسترون هم در بدن زنان و هم در بدن مردان تولید و ترشح می شود. میزان ترشح این هورمونها در هر دو جنس مقدار مشخص و متفاوتی دارد. عدم تعادل در مقدار این هورمونها در بدن زنان و مردان پیامدهای جسمی و روانی مخربی دارد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 25 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

از گیاه کینوا چه می دانید؟
گیاه کینوا حاوی دانه های خوراکی است که در آمریکای جنوبی به مقدار زیاد کاشته می شود. تاریخچه کشت این گیاه به 5000 سال قبل باز می گردد. از دانه گیاه کینوا به عنوان مادر دانه های غلات یاد می کنند. البته کینوا غلات نیست و دانه شبه غله ای نامیده می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 18 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

کاهش وزن با گارسینیا کامبوجیا، دروغ یا حقیقت؟
آیا تا به حال نام میوه درختی گارسینیا کامبوجیا را شنیده اید؟ امروزه شاهد تبلیغیات زیادی در زمینه اثر اعجاب انگیز گارسینیا کامبوجیا در زمینه کاهش وزن هستیم تا جایی که برخی از افراد بر این باورند که با مصرف مکملهای حاوی ماده موثره این میوه می توانند بدون تغییر در برنامه غذایی خود و یا حتی بدون فعالیت بدنی وزن خود را کاهش دهند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 15 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

نقش تغذیه در بیماری آندومتریوز (2)
در مطلب نقش تغذیه در بیماری آندومتریوز (1) به این موضوع پرداختیم که بیماری آندومتریوز یکی از بیماری های شایع زنان است که در آمریکا از هر 10 زن 1 نفر را درگیر می نماید. به بافت داخل رحم آندومتر گفته می شود، زمانیکه که این بافت در جایی به غیر از رحم تشکیل شود فرد مبتلا به این بیماری می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 11 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

همه چیز در مورد میل جنسی
میل جنسی اصطلاحی است که به تمایل به برقراری رابطه جنسی گفته می شود. عوامل مختلفی میل جنسی را تحت تاثیر قرار می دهند، اما عامل فیزیولوژیکی که درایجاد میل جنسی در هر دو جنس نقش اصلی را ایفا می کند هورمونهای جنسی هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 09 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

گیاه ساپالمتو را بیشتر بشناسید
گیاه ساپالمتو یا نخل اره ای بیشتر در دشت های ساحلی فلوریدا و سایر مناطق گرمسیری پرورش می یابد. میوه درخت ساپالمتو تاریخچه طولانی در طب سنتی مردم اروپا دارد و از دیرباز مردم اروپا عصاره ساپالمتو را برای درمان مشکلات مربوط به غده پروستات استفاده می کردند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 06 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

نقش تغذیه در بیماری آندومتریوز (1)
بیماری آندومتریوز یکی از بیماری های شایع زنان است که در آمریکا از هر 10 زن 1 نفر را درگیر می نماید. به بافت داخل رحم آندومتر گفته می شود، زمانیکه که این بافت در جایی به غیر از رحم تشکیل شود فرد مبتلا به این بیماری می شود. شایع ترین محل تشکیل این بافت مزاحم لگن است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 14 اردیبهشت,1396
نویسنده : مریم نوروزی

سردردهای میگرنی خود را با گیاهان دارویی درمان کنید
اگر شما هم جز یکی از میلیونها نفر مبتلا به سردردهای میگرنی هستید، می دانید که سردردهای میگرنی یک سردرد معمولی نیست، درد های شدید، ضربان داری است که بسیار ناتوان کننده است و بیش از 90 درصد مبتلایان در طول سردردهای میگرنی خود قادر به هیچ کاری نبوده و زندگی عادی آنها مختل می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 12 اردیبهشت,1396
نویسنده : مریم نوروزی

از گیاه گالگا بیشتر بدانید
گیاه گالگا کاربردهای بالینی زیادی دارد و از دیرباز از این گیاه برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شده است. گیاه گالگا از قدیم به علف شیر آور معروف بوده است. این گیاه معمولا به صورت خشک شده در طب سنتی کاربرد داشته و دارای ترکیباتی مانند تانن، فلاونوئید، ساپونین و مواد موثری چون گوانیدین، گالگین و هیدروکسی گالگین می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 05 اردیبهشت,1396
نویسنده : مریم نوروزی

آنچه ورزشکاران از مکملها و عوامل غذایی مفید باید بدانند (2)
بسیاری از ورزشکاران در جستجوی راه هایی برای افزایش حجم عضلات خود هستند و عده ی زیادی، تنها مکمل مورد استفاده برای این کار را کراتین می دانند. این در حالی است که مکمل های بسیاری وجود دارند که علاوه بر سایر اثرات سلامت بخش آنها، از اثرات عضله سازی آن نیز می توان بهره برد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 03 اردیبهشت,1396
نویسنده : مریم نوروزی

آنچه ورزشکاران از مکملها و عوامل غذایی مفید باید بدانند (1)
بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان برای افزایش حجم عضلات خود تنها مکمل هایی نظیر کراتین، پروتئین وی، گلوتامین و اسید آمینه های شاخه دار را می شناسند و از آنها استفاده می کنند اما باید به این موضوع نیز توجه کنند که علاوه بر این مکملها، مکملها و عوامل غذایی دیگری نیز هستند که بدنسازان را به آرزویشان یعنی پرورش عضلات و افزایش توده عضلانی بدنشان می رساند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 28 فروردین,1396
نویسنده : مریم نوروزی

آیا ارتباطی بین سندروم تخمدان پلی کیستیک و بروز سردردهای میگرنی وجود دارد؟
اما موضوعی که مطرح است این است که آیا ارتباطی بین سردردهای میگرنی و سندروم تخمدان پلی کیستیک وجود دارد. در بسیاری از خانمها اختلال هورمونی نقش مهمی در بروز سردردهای میگرنی دارد و اختلال در سیستم هورمونی بدن خانمها عاملی برای بروز این نوع سردردها به شمار می آید.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 25 فروردین,1396
نویسنده : مریم نوروزی

آیا مصرف شکر در سندرم تخمدان پلی کیستیک باید محدود شود؟
همواره یکی از مشکلات شایع در میان زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک اشتهای زیاد آنها نسبت به مواد شیرین، قند و شکر است. اغلب مبتلایان به سندروم تخمدان پلی کیستیک نمی توانند در برابر شیرینی ها، قند و شکر خود را کنترل کنند و میل شدیدی به خوردن این مواد دارند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 21 فروردین,1396
نویسنده : مریم نوروزی

گیاه پنج انگشتی مناسب برای سلامت زنان
گیاه پنج انگشتی، یکی از بهترین گیاهان برای سلامت دستگاه تناسلی زنان است. گیاه پنج انگشتی فواید بسیار زیادی دارد ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید صبور باشید و مصرف آن مداوم باشد. این گیاه در بهبود مشکلاتی نظیر سندروم پیش از قاعدگی، کاهش سطح هورمون پروژسترون، اختلال در تخمک گذاری، سیکل قاعدگی نامنظم، آمنوره یا قطع قاعدگی موثر است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 07 فروردین,1396
نویسنده : مریم نوروزی

صفحه 1 از 3ابتدا   قبلی   [1]  2  3  بعدی   انتها