Menu
کلینیک آوای سلامتی

تمامی مطالب منتشر شده توسط : فرناز خوش آمال

مزایای خرید از داروخانه های آنلاین
از زمان معرفی اینترنت به شکل قابل دسترس برای عموم، انقلاب بزرگی در عرصه تبلیغات و فروش محصولات به مشتریان به وجود آمد که ارائه خدمات داروخانه ای نیز از این قاعده جدا نبوده و حضور اینترنتی داروخانه آنلاین هر روز در حال افزایش و فعالیت شان پر رنگ تر می گردد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 02 فروردین,1398

برای حفظ تناسب اندام چه باید کرد؟ (2)

در دنیای امروز، اضافه وزن و چاقی به یک اپیدمی تبدیل شده است. از طرفی این اپیدمی بار سنگینی چه از لحاظ هزینه و چه از جهت روانی برای فرد و جامعه به دنبال دارد. همواره افراد زیادی را می بینیم که به دنبال رژیم های غذایی مختلف و استفاده از دستگاه های لاغری هستند و حتی حاضر به قبول خطر اعمال جراحی مختلف هستند تا به تناسب اندام برسند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 12 بهمن,1395

برای حفظ تناسب اندام چه باید کرد؟ (1)
به دنبال بسیاری از کاهش وزن های غیر اصولی، عادات غلط غذایی که مسبب اصلی افزایش وزن هستند، تغییر نمی کنند و پس از کاهش وزن و درست زمانی که باید برای حفظ تناسب اندام تلاش کرد، دوباره این عادات از سر گرفته می شوند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 03 بهمن,1395

پیشنهاداتی برای شما که قصد ترک سیگار دارید (2)
همه ما کم و بیش از مضرات سیگار می دانیم و به ضررهای آن واقف هستیم. این اخبار و هشدارها نیز بارها به گوش افراد سیگاری رسیده اما بسیاری از آنها از ترک سیگار و سختی های ترک فرار می کنند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 29 آبان,1395

پیشنهاداتی برای شما که قصد ترک سیگار دارید (1)
ترک سیگار از جمله کار هایی است که علیرغم ادعای مصرف کنندگان سیگار، کار بسیار دشواری است و به همین دلیل بسیاری از افراد جرات برای ترک سیگار را ندارند. در این مطلب سعی داریم تا پیشنهاداتی کاربردی برای ترک سیگار به شما بدهیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 19 آبان,1395

خستگی نشانه چه بیماری هایی است؟
زمانی که سیستم ایمنی ما با بیماری دست به گریبان است، این مقابله نیاز به انرژی زیادی دارد. بنابراین طبیعی است که یکی از نشانه های همه ی بیماری ها، خستگی باشد. در حقیقت می توان گفت خستگی یکی از نشانه های رایجی است که اغلب مردم گزارش می کنند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 21 شهریور,1395

5 هوس غذایی که نشانه ی بیماری در شماست

یک باور جمعی وجود دارد، زمانی که شخصی هوس غذایی می کند، این نشانه ی کمبود تغذیه ایست. اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا زمانی که هوس چیزی خاص می کنیم، اگر علت کمبود تغذیه ایست، چرا هوس بستنی و شکلات می کنیم اما هوس سیب یا کلم نمی کنیم؟

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 19 مرداد,1395

روزه داری صحیح - سحرهای ماه رمضان
همان طور که در مقاله ی پیشین درباره ی فواید جسمانی و معنوی ماه رمضان سخن به میان اورده شد، در این مقاله سعی داریم تا نکات مهم تغذیه ای در سحر های ماه مبارک را مطرح کنیم.اهمیت خوردن سحری هم در آموزه های دینی ما وجود دارد و هم در منابع علمی.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 28 خرداد,1395

روزه داری صحیح - افطار های ماه رمضان
ماه رمضان رسید. ماه خیر و برکت. ماه بندگی. ماهی که خداوند حکمت اصلی آن را گام نهادن در مسیر بندگی و پرهیز از گناهان قرار داده است و در کنار آن با رعایت برنامه غذایی منظم، فواید بهداشتی درمانی هم از ثمرات فرعی اما حیاتی آن می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 19 خرداد,1395

نوشابه های رژیمی، خوب یا بد؟
چه تعداد افرادی را می شناسید که با کنار گذاشتن نوشابه وزن کم کرده باشند؟ احتمالا زیاد نیستند. دلیل آن این است که بدون تغییر در شیوه ی زندگی و تغییر عادات غذایی غلط، جایگزین کردن نوشابه های رژیمی به جای نوشابه های معمولی بی فایده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 07 خرداد,1395

تدابیر طب سنتی در فصل بهار (2)
از نظر طب سنتی، هر فصل دارای مزاجی است و با رعایت نکات لازم در آن فصل می توان بیشترین بهره را از آن فصل برد. در این مطلب سعی داریم تا در ادامه ی تدابیر طب سنتی در فصل بهار (1) به سایر نکات مربوط به این فصل بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 19 اردیبهشت,1395

فیبر بیشتر بخورید تا لاغر شوید!
آیا می دانید یکی از راه های جلوگیری از افزایش وزن و کاهش وزن بیشتر چیست؟ مصرف فیبر ها. براساس مطالعات انجام شده در مجله ی تغذیه، مصرف 8 گرم فیبر به ازاء هر 1000 کالری دریافتی، سبب کاهش وزن می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 07 اردیبهشت,1395

تدابیر طب سنتی در فصل بهار (1)
از آنجایی که از نظر طب ایرانی، هر فصل دارای مزاج خاصی است، در مطلب فصل بهار از دیدکاه طب سنتی، به بررسی این فصل پرداختیم. در این مطلب سعی داریم تا به تدابیر طب سنتی با توجه به شرایط فصل بهار بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 29 فروردین,1395

10 علامت غیر رایج سرطان
متاسفانه در سال های اخیر با آمار رو به رشد سرطان و هزینه های هنگفتی که این بیماری برای فرد و جامعه در پی دارد، رو به رو هستیم. از طرفی افزایش آگاهی، نقش به سزایی در تشخیص زود هنگام دارد. بنابراین با هم به 10 نشانه ی سرطان که کمتر آنها را می شناسیم می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 24 فروردین,1395

دود دست دوم چیست؟

به طور کلی دود سیگار را به سه دسته می توان تقسیم کرد. دود دست اول، دود دست دوم و دود دست سوم. در این مطلب سعی داریم تا به دود دست دوم که بسیاری از افراد با آن در تماس هستند، بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 22 فروردین,1395

فصل بهار از دیدگاه طب سنتی
از دیدگاه طب ایرانی، هر فصل سال، دارای مزاج خاصی است و بر همین اساس، لازم است در هر فصل توصیه ها و تدابیر خاصی را برای حفظ تندرستی و پیشگیری از بروز بیماری ها و یا به حداقل رساندن عوارض و پیامد های آنها به کار بست.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 21 فروردین,1395

اندر احوالات نوشابه های گاز دار (۲)
در مطلب نوشیدنی ها (1) - نوشابه های گازدار، به بررسی این نوشیدنی زیر نظر متخصصین تغذیه و اتفاقاتی که پس از ورود این نوشیدنی به بدن می افتد پرداختیم. در این مطلب، به بررسی مضررات این نوشیدنی می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 14 فروردین,1395

اندر احوالات نوشابه های گازدار (۱)
حال که با سال جدید رو به رو هستیم، تصمیم داریم تا به گونه ای علمی، نوشیدنی های مختلف که زینت بخش سفره ی ما ایرانیان است را بررسی کنیم تا در صورت مضر بودن هر یک، آن را از سفره و سبد غذایی خانواده ی خود حذف کرده و سالی سرشار از سلامتی و نشاط را پیش رو داشته باشیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 14 فروردین,1395

سیزده بدر با طبیعت مهربان تر باشیم
روز 13 فروردین که با نام سیزده بدر معروف است که روز بدرقه با نوروز است و ما ایرانیان این روز را روز آشتی با طبیعت می دانیم و اکثر افراد این روز را در دامان طبیعت می گذرانند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 13 فروردین,1395

آیا دیابت با افسردگی ارتباط دارد؟ (3)
در مطالب آیا دیابت با افسردگی ارتباط دارد؟ (1) و (2)، به بررسی ارتباط دیابت با افسردگی پرداختیم. در این مطلب، به بررسی افسردگی در کودکان مبتلا به دیابت و راه های پیشگیری از افسردگی می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 10 فروردین,1395

صفحه 1 از 4ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   انتها