Menu

کلینیک تغذیه

یکی از مهمترین علت بیماری ها و اضافه وزن و چاقی، عدم اطلاعات کافی است. با دانستن اطلاعات پایه تغذیه که برای تمامی افراد، در هر شرایط فیزیولوژیک و سنی لازم و ضروری است، و با به کار بستن آنها، از بسیاری از بیماری ها پیشگیری و در صورت وجود بیماری،مدت زمان بهبودی تسریع می یابد.کلینیک تغذیه به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات پایه علم تغذیه با زبان عامیانه و ملموس در اختیار شما قرار گیرد، به خوبی در ذهن شما حک شود که در نتیجه آن، کیفیت زندگی شما بهبود می یابد. ما در این بخش به بررسی الفبای تغذیه، اهمیت وعده های غذایی، هرم غذایی و بشقاب غذای من، معرفی رژیم های غذایی مختلف و نقد و بررسی آنها و .. می پردازیم.
تامین الکترولیت ها با نوشیدنی های خانگی (2)
اهمیت دریافت مایعات از دست رفته طی فعالیت ورزشی برای نگهداری توان یک ورزشکار، بسیار زیاد است. بطور کلی بدن یک ورزشکار بعد از سی دقیقه و کمی پس از آن، با کاهش وزن چند درصدی حاصل از تعریق و از دست دادن آب روبرو خواهد شد. در چنین شرایطی دریافت یک نوشیدنی ورزشی مناسب همراه با الکترولیت های مورد نیاز، از شروط بازیابی این توانمندی است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 23 دی,1395

تامین الکترولیت ها با نوشیدنی های خانگی
بسیاری از الکترولیت ها در بدن ما شامل مواد معدنی در خون مانند کلسیم، سدیم، پتاسیم و ... هستند که نقش حیاتی در بدن ایفا می کنند. رعایت یک برنامه غذایی مناسب و متعادل می تواند به راحتی این الکترولیت ها را فراهم کند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 18 دی,1395

راهنمای تغذیه در فصل امتحانات
در فصل امتحانات مدت زمان درس خواندن افزایش می‌یابد و دانش آموزان بیش از هر زمان دیگری نیاز به انرژی و آرامش برای درس خواندن دارند. از‌ آن جایی‌که بخش عمده انرژی بدن ما از مواد غذایی تامین می‌شود، و هم‌چنین بعضی مواد غذایی بر یادگیری و هوشیاری افراد اثر دارند، پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و متنوع توصیه می‌شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 11 دی,1395

از فواید شکلات بیشتر بدانیم
شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که از شکلات خوشش نیاید و طعم آنرا دوست نداشته باشد. معمولا اکثر افراد از خوردن شکلات لذت می برند. اما آیا خوردن شکلات برای سلامتی ما مفید است؟ هر مقدار که دلمان خواست می توانیم شکلات بخوریم؟

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 07 دی,1395
نویسنده : مریم نوروزی

از مکمل کلسیم بیشتر بدانیم
روز به روز به تعداد افرادی که مبتلا به پوکی استخوان می شوند اضافه می شود. برنامه غذایی بسیاری از ما کلسیم به مقدار کافی ندارد، ورزش نمی کنیم و اغلب ویتامین دی خونمان پایین است. همه اینها زنگ خطری برای ابتلای ما به بیماری خاموش یا همان پوکی استخوان است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 24 آذر,1395
نویسنده : مریم نوروزی

چگونه عادت به مصرف شیرینی را ترک کنیم؟
راهکارهای توصیه شده برای ترک کردن عادت به مصرف شیرینی‌جات عبارتند از: عدم مصرف نوشیدنی‌های شیرین شده، عدم استفاده از شیرین کننده‌های مصنوعی، خوردن آگاهانه، عدم مصرف مواد غذایی حاوی شکر و جایگزینی میوه و سبزیجات به‌جای شیرینی‌جات.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 21 آذر,1395

توصیه‌هایی برای مصرف صحيح نمك
با کاهش میزان نمک هنگام طبخ غذا، عدم استفاده از نمکدان بر سر سفره، کاهش مصرف غذاهای آماده و کنسروی، جایگزینی آبلیمو، آبغوره و سبزیجات معطر به‌جای نمک و کاهش مصرف غذاهای حاوی جوش شیرین می‌توان از پرفشاری خون و بیماری‌های قلبی پیشگیری کرد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 14 آذر,1395

فواید و مضرات آدامس

هزاران سال است که انسانها آدامس می جوند. آدامس های اولیه از صمغ درختانی مثل صنوبر تهیه می شدند، اما آدامس های مدرن امروزه از لاستیک مصنوعی ساخته می شوند.

اگر دوست دارید آدامس بجوید نوع بدون شکر با قند الکلی زایلیتول را انتخاب کنید.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 01 آذر,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

پیشنهاداتی برای شما که قصد ترک سیگار دارید (2)
همه ما کم و بیش از مضرات سیگار می دانیم و به ضررهای آن واقف هستیم. این اخبار و هشدارها نیز بارها به گوش افراد سیگاری رسیده اما بسیاری از آنها از ترک سیگار و سختی های ترک فرار می کنند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 29 آبان,1395

از استئوپروز بیشتر بدانیم (2)
اصلاح عادات غذایی در کودکی یا نوجوانی به داشتن استخوان‌های محکم‌تر می‌انجامد. مصرف غذاهای غنی از کلسیم، دریافت ویتامین D کافی (از طریق نور خورشید یا رژیم غذایی) و ورزش منظم به ساخت استخوان‌ها و پیشگیری از استئوپروز کمک می‌کنند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 23 آبان,1395

پیشنهاداتی برای شما که قصد ترک سیگار دارید (1)
ترک سیگار از جمله کار هایی است که علیرغم ادعای مصرف کنندگان سیگار، کار بسیار دشواری است و به همین دلیل بسیاری از افراد جرات برای ترک سیگار را ندارند. در این مطلب سعی داریم تا پیشنهاداتی کاربردی برای ترک سیگار به شما بدهیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 19 آبان,1395

از استئوپروز بیشتر بدانیم (1)

استئوپروز دلیل اصلی 1/5 میلیون شکستگی در سال است. حدود نیمی از زنان 50 سال و بالاتر در امریکا، شکستگی‌های مربوط به استئوپروز دارند. شکستگی‌های ستون مهره‌ها از همه رایج‌تر هستند. شکستگی مچ دست، لگن و دیگر شکستگی‌ها در بین این افراد متداول است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 16 آبان,1395

 آشنایی با پروتئین کلاژن
پروتئین کلاژن از اجزای اصلی ساختمان استخوانها، پوست، عضله ها، تاندون ها و رباط های بدن است، علاوه بر این در رگ های خونی، قرنیه و دندان هم کلاژن یافت می شود. مطالعات موجود به تاثیر کلاژن در بهبود پوست و عملکرد ماهیچه ها و کاهش درد آرتروز اشاره می کنند

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 11 آبان,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

آیا سرکه سیب برای کاهش وزن مفید است؟
سرکه سیب به عنوان یک درمان سنتی از سرما خوردگی تا برطرف کردن زگیل استفاده شده است. بسیاری از این فوائد اثبات نشده‌ا‌ند. اما بعضی متخصصین معتقدند اضافه کردن مقدار کمی از این مایع ترش مزه می‌تواند برای سلامتی مفید باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 10 آبان,1395

ضرر های کافئین چیست؟ حقایقی در مورد کافئین
همه ما قهوه و برگ های چای را به عنوان دو منبع اصلی کافئین می شناسیم ولی غافل از اینکه دانه های کاکائو، نوشابه های انرژی زا و حتی برخی از مسکن ها و داروهای لاغری نیز حاوی مقدار قابل توجهی کافئین هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 05 آبان,1395
نویسنده : مریم نوروزی

از برنج قهوه ای چه می دانید؟
برنج قهوه ای جز غلات کامل طبقه بندی می شود و ارزش غذایی بالاتری نسبت به غلات تصفیه شده دارد. وقتی برنج قهوه ای به برنج سفید تبدیل می شود 90 درصد ویتامین B6، نیمی از منگنزو فسفر، بیش از نیمی از آهن و همه فیبر غذایی و اسیدهای چرب ضروری آن از بین می رود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 28 مهر,1395
نویسنده : مریم نوروزی

نقش و اهمیت ویتامین D
رژیم غذایی انسان حاوی مقادیر ناچیز این ویتامین است و منبع عمده آن برای بزرگسالان، قرارگیری در معرض آفتاب است. به دلیل مشکلات شهرنشینی و هوای آلوده و خطرات سرطان زایی نور آفتاب، مکمل یاری یا غنی سازی غذاها با ویتامین D اهمیت یافته است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 24 مهر,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

هل ادویه ای با عطر و طعم دلپذیر
هل نوعی ادویه است که از دیرباز برای طعم دادن به غذاها استفاده می شده است. از سالیان دراز هل را به چای اضافه می کردند تا چای طعم خوبی داشته باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 17 مهر,1395
نویسنده : مریم نوروزی

غذای نذری ماه محرم
با عنايت به اينكه در ماه محرم همزمان با برگزاري جلسات و مراسم مذهبي و عزاداري در مساجد و تكايا ، توزيع نذورات و غذا توسط هموطنان عزيز بويژه هيئت هاي عزاداري صورت گرفته ، احتمال بروز بيماريهاي مرتبط با غذا و مسموميت هاي غذايي ، بيشترمشاهده مي شود، انتظارميرود مديران محترم هيئت هاي عزاداري و مسئولين طبخ و تهيه غذا در تامين سلامت عمومي دقيق ،كوشا و ساعي باشند. 

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 14 مهر,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

اختلال بیش فعالی در بزرگسالان
تقریبا بیشتر افراد با اختلال بیش فعالی یا ADHD آشنا هستند، ولی همه ما تا اسمی از این اختلال به گوشمان می رسد یک کودک شیطان که پر سروصدا است و توجه کمی به اطراف دارد را تصور می کنیم. جالب است بدانید اختلال بیش فعالی تنها در کودکان رخ نمی دهد بلکه بزرگسالان نیز می توانند مبتلا به این اختلال باشند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 13 مهر,1395
نویسنده : مریم نوروزی

صفحه 2 از 5ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  بعدی   انتها