Menu
کلینیک تناسب اندام

کلینیک تناسب اندام

حفظ وزن در محدوده ای ثابت، توسط مجموعه ای از مکانیسم های عصبی، هورمونی وشیمیایی تنظیم میگردد تا بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی در محدوده ای نسبتا دقیق، تعادل ایجاد کنند. اختلال در این مکانیسم ها، منجر به نوسانات وزنی شدیدی می گردد که شایع ترین آن، .اضافه وزن و چاقی است از طرفی احتمال ایجاد بیماری های مزمن از قبیل بیماری های قلبی، دیابت نوع 2، فشارخون بالا، سکته مغزی، ناباروری، وقفه ی تنفسی در خواب، سرطان ها و ... با افزایش درجه چاقی تشدید می شوند. جهت مدیریت چاقی، ترکیبی از انتخاب های غذایی سالم، ورزش و اصلاح سبک زندگی لازم است. تیم آوای سلامتی مفتخر است شما را در این راه تا رسیدن به سلامتی و تناسب اندام همراهی نماید.
عوارض چاقی
چاقی وضیعت پزشکی است که بافت چربی بیش از حد طبیعی در بدن فرد انباشته شده باشد. انباشت بیش از حد بافت چربی می‌تواند باعث پس رفت شاخص‌های سلامتی گردد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 10 شهریور,1394
نویسنده :

عوامل ایجاد کننده چاقی

چاقی علل متعدد و مختلفی دارد ولی هر علت درونی یا بیرونی که با اختلال در تعادل بین انرژی وارد شده به بدن و انرژی مصرفی و یا جذب و دفع مایعات و مواد مصرفی دیگر همراه باشد افزایش وزن حاصل میشود

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 05 شهریور,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

10 روش برای افزایش متابولیسم بدن (2)

افزایش متابولیسم بدن برای تمام افرادی‌که مراقب وزن خود هستند، اهمیت ویژه‌ای دارد. آیا اینکه چای سبز لاغر می کند صحت دارد؟

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 03 شهریور,1394

10 روش برای افزایش متابولیسم بدن (1)

بالا بردن میزان متابولیسم بدن، یکی از دغدغه‌های افراد، خصوصا کسانی که رژیم کاهش وزن دارند، می‌باشد. اگرچه ما نمی‌توانیم سن، جنس و ژنتیک خود را کنترل کنیم، اما راه‌های دیگری برای افزایش متابولیسم وجود دارد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 27 مرداد,1394

سلامت پوست حین رژیم های کاهش وزن
بسیاری از افراد، زمانی که حرف از رژیم های کاهش وزن می شود، به یاد تجربیات تلخی می افتند. تجربه ی شخصی خود یا اطرافیان، که با رژیم کاهش وزن، پوست آنها افت کرده، و زیبایی و شادابی قبل از رژیم را از دست داده و این باعث واهمه از رژیم برای آنها شده.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 20 مرداد,1394

انواع چاقی
اولین قدم در درمان چاقی، شناخت علل و نوع چاقی است.ما در این مطلب سعی داریم تا به زبانی ساده، انواع چاقی را معرفی نماییم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 07 مرداد,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

 آیا زیره سیاه واقعا لاغر می کند؟
خیلی از افراد ترجیح می دهند برای لاغری و کاهش وزن از گیاهان دارویی استفاده کنند که یکی از این گیاهان دارویی زیره سیاه است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 30 تیر,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

صفحه 3 از 3ابتدا   قبلی   1  2  [3]  بعدی   انتها