Menu
کلینیک طب سنتی و اسلامی

کلینیک طب سنتی و اسلامی

ریشه ی بسیاری از دانش های امروزی که مرتبط با سلامت و بیماری است، آموزه های دینی است که طی سالیان، از ائمه و پیامبران به ما رسیده است. با توجه به هدف کلی آوای سلامتی که ارتقا سلامتی و کیفیت زندگی است در این کلینیک بر آن شدیم تا آموزه های دینی مرتبط با تغذیه و سلامتی را با ذکر منابع معتبر،بیان کرده. البته این نکته را باید در نظر گرفت که بعضی از این آموزه ها، با توجه به شرایط و شیوه ی زندگی امروز قابل اجرا نیستند بنابراین بهتر است آنها را با علم و شرایط زندگی امروز تطابق داد تا بهترین بهره را از آنها برد.
تدابیر طب سنتی در فصل بهار (1)
از آنجایی که از نظر طب ایرانی، هر فصل دارای مزاج خاصی است، در مطلب فصل بهار از دیدکاه طب سنتی، به بررسی این فصل پرداختیم. در این مطلب سعی داریم تا به تدابیر طب سنتی با توجه به شرایط فصل بهار بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 29 فروردین,1395

فصل بهار از دیدگاه طب سنتی
از دیدگاه طب ایرانی، هر فصل سال، دارای مزاج خاصی است و بر همین اساس، لازم است در هر فصل توصیه ها و تدابیر خاصی را برای حفظ تندرستی و پیشگیری از بروز بیماری ها و یا به حداقل رساندن عوارض و پیامد های آنها به کار بست.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 21 فروردین,1395

خواب و بیداری
عدم تعادل در خواب و بیداری می تواند زمینه ساز بیماری های مختلف گردد.خواب تمامی اعمال طبیعی شامل هضم ، متابولیسم و دفع سموم را بهبود می بخشد و قوای مغزی را تقویت میکند و موجب تجدید قوای اندامهای مختلف و ترمیم بافت های صدمه دیده و به طور کلی بازگرداندن سلامتی به بدن می گردد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 12 فروردین,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

آشنایی با خواص سکنجبین

سکنجبین ظاهرا " سک انگبین" و یا " سرکه انگبین" بوده است. سک در فارسی به معنای سرکه بوده و انگبین نیز برای عسل اصطلاح می شده زیرا سابقا و قبل از کشف شکر از گیاهان، سکنجبین که معرب سرکنگبین است با عسل درست می شده است. 

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 15 اسفند,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

آداب آشامیدن از دیدگاه طب اسلامی
در آموزه های دینی، احادیث مختلفی به نقل از معصومین در رابطه با تغذیه ی صحیح وجود دارد. یکی از آن مباحث، آداب آشامیدن از دیدکاه طب اسلامی است. در این مطلب به بررسی نکات مهم در آشامیدن می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 12 اسفند,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

آداب غذا خوردن (2)
در مطلب آداب غذاخوردن (1) به بررسی آداب غذاخوردن از دیدگاه طب سنتی پرداختیم. در این مطلب به بررسی سایر نکات مهم در غذا خوردن می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 01 اسفند,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

آداب غذا خوردن
امیر المومنین (ع)فرمودند: ((کسی که با شکم خالی و معده پاکیزه غذا بخورد و آن را خوب بجود و قبل از سیرشدن دست از خوردن بکشد و مانع تخلیه معده و روده خود نشود ، تا زمان مرگ به هیچ مرضی مبتلا نمی شود.))

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 01 اسفند,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

فواید چغندر برای پوست

در مطالب آشنایی با خواص چغندر (1) و آشنایی با خواص چغندر (2) به بررسی خواص این گیاه زمستانی پرداختیم. در این مطلب، به بررسی فواید چغندر برای پوست می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 29 بهمن,1394

رژیم غذایی برای مزاج سرد و خشک

این افراد دارای پوست خشک بوده وباید پوست خود را با روغن زیتون یا روغن کنجد چرب کنند.10-15 دقیقه پیاده روی بعد از شام برایشان مفید است.خوابیدن در طی روز برای آنها مضر است.مصرف بیش از حد و بدون مصلح بادمجان،غذاهای نمک سود مثل ماهی دودی ماهی شور،خیار شور، نمک زیاد، پنیر شور در این افراد ممنوع است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 24 بهمن,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

آشنایی با خواص چغندر (2)
در آشنایی با خواص چغندر (1) به بررسی خواص این گیاه زمستانی دوست داشتنی پرداختیم. در این مطلب، به بررسی سایر خواص چغندر و فواید آن در دوران بارداری می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 22 بهمن,1394

رژیم غذایی برای مزاج سرد و تر
هر عاملی که تری را در بدن زیاد کند، چاقی محسوب می‌شود، هر فرد متناسب با مزاج خود از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کند و با شناسایی مزاج خود بهتر می‌تواند از رژیم غذایی مناسب بهره ببرد. افراد از نظر مصرف مواد غذایی دو نوع مزاج سرد و گرم دارند که میل و رغبت هر یک به غذا متفاوت است. 

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 17 بهمن,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

آشنایی با خواص چغندر (1)
چغندر از دسته ی سبزیجات است. سبزی ایست قرمز رنگ، که فواید بسیاری دارد و در طول تاریخ نیز از آن بهره ها برده اند. در مغازه ها، بیشتر چغندر قرمز و گرد دیده می شود اما انواع سفید، زرد و راه راه آن هم وجود دارد. چغندر طعمی شیرین دارد که در خاک رشد کرده و طعمی ما بین چغندرقند و شلغم سوئدی دارد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 15 بهمن,1394

تدابیر مزاج گرم و تر

افراد با مزاج گرم و تر درشت اندام بوده ، دارای پوست سرخ و سفید و موهای پرپشت هستند.خواب خوبی دارند گرچه تحمل بی خوابی هم برایشان راحت است.این افراد نه تحمل گرمای زیاد را دارند و نه تحمل سرمای زیاد ، ولی در کل تحمل سرما برایشان راحت تر است.علاقه به شیرینی و ترشی دارند و تقریبا همه نوع غذا میخورند.و به طور معمول انسانهای آرامی هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 10 بهمن,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

تغذیه مزاج گرم و خشک

درافراد با مزاج گرم و خشک بهتر است در رژیم غذایی خود بیشتر از میوه ها و سبزی ها بهره ببرند و کمتر از گوشت استفاده نمایند. از هوا ، محیط و فعالیت ها و هیجان و خشم که موجب افزایش گرمی و خشکی می گردد پرهیز نمایند. از تمامی غذاها و نوشیدنی هایی که دارای مزاج گرم و خشک ( مخصوصا در هوای گرم ) هستند پرهیز و در صورت ضرورت و نیاز حتما با مصلحات آن و به مقدار خیلی کم استفاده شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 03 بهمن,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

درمان دیابت در طب سنتی
به هیچ وجه به بیماران مبتلا به دیابت توصیه نمی شود که ناگهان داروهای شیمیایی خود را قطع کرده و تنها از داروهای گیاهی استفاده کنند؛ بلکه با رعایت دستورات و تحت نظر پزشک طب ایرانی و متخصص طب نوین به تدریج و با کنترل قند خون میزان داروهای شیمیایی مصرفی کم شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 26 دی,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

ریحان

ریحان گیاهی بسیار معطر است. بلندی بوته ی یکساله ی آن به 30 تا 60 سانتی متر می رسد. بوته ی ریحان ازشاخه های بسیاری تشکیل شده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 17 دی,1394
نویسنده :

آشنایی با خواص ریواس
گیاهی از تیره ی ترشک ها (هفت بندها) که گونه ی خوراکی ریوند چینی است. ساقه های هوایی و دم برگ های آن محتوی مواد ذخیره ای و اسیدی است و بدین جهت مورد استفاده ی خوراکی قرار می گیرد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 10 دی,1394
نویسنده :

خرفه
خرفه گیاهی است از تیره ای به نام خرفه، جزء جدا گلبرگ ها. که خودرو و دارای ساقه های گسترده و برگ های متقابل است که روی زمین می خوابد. گلبرگ هایش سفید یا زرد و دانه های آن ریز و سیاه است. قسمت مورد استفاده ی آن دانه ها و برگ هایش می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 04 دی,1394
نویسنده :

خواص شلغم
هر چند که شلغم به عنوان سبزی نشاسته ای شناخته شده ولی در مقایسه با همان مقدار سیب زمینی فقط یک سوم کالری فراهم می کند. شلغم منبع غنی فیبر، ویتامین C، اسید فولیک، پانتوتنیک اسید، منگنز و مس است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 26 آذر,1394
نویسنده :

توصیه های طب سنتی در پاییز
از آنجا كه هوای پاییز رو به خنكی می‌رود و افراد از فصل تابستان عادت به پوشیدن لباس‌‌های كم دارند، به دنبال قرارگرفتن در معرض بادهای پاییزی، دچار سرماخوردگی‌ها، سینوزیت‌ها، عفونت‌های سیستم تنفسی و... می‌شوند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 12 آذر,1394

صفحه 2 از 3ابتدا   قبلی   1  [2]  3  بعدی   انتها