Menu
کلینیک طب سنتی و اسلامی

کلینیک طب سنتی و اسلامی

ریشه ی بسیاری از دانش های امروزی که مرتبط با سلامت و بیماری است، آموزه های دینی است که طی سالیان، از ائمه و پیامبران به ما رسیده است. با توجه به هدف کلی آوای سلامتی که ارتقا سلامتی و کیفیت زندگی است در این کلینیک بر آن شدیم تا آموزه های دینی مرتبط با تغذیه و سلامتی را با ذکر منابع معتبر،بیان کرده. البته این نکته را باید در نظر گرفت که بعضی از این آموزه ها، با توجه به شرایط و شیوه ی زندگی امروز قابل اجرا نیستند بنابراین بهتر است آنها را با علم و شرایط زندگی امروز تطابق داد تا بهترین بهره را از آنها برد.
چرا بیمار می شویم؟

طب سنتي ايران معتقد است كه بدن انسان تركيبي است فراهم آمده از چهار خلط صفرا، دم، بلغم و سودا كه هر كدام مامور ساخت بخشي از اندام انسان هستند. هر گاه اين چهار خلط به تعادلي نسبي در بدن وجود داشته باشند، انسان سالم است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 24 مهر,1394

مزاج های چهارگانه
تا حالا از خودتون سوال کردید که چرا با تغییر هر فصل حالتهای درونی , احساساتتون , حتی درد های مزمنی که در بدن دارید, تغییر می کنند؟گاهی اوقات به قدری آزار دهنده می شوند که فکر می کنیم مریض شدیم و به پزشک مراجعه می کنیم

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 17 مهر,1394

توصیه های سلامتی از دیدگاه طب اسلامی
امام صادق (ع) فرمود: اگر مردم مى دانستند در سيب چه خواصى نهفته است بيماران خود را جز با سيب با هيچ دواى ديگرى مداوا نمى كردند. علاوه بر آن كه سيب در قلب آدميزاده سرورى سريع مى بخشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 10 مهر,1394

ساده ترین راه رسیدن به سلامتی

بسیاری از امراض را پزشکان از پر خوری می دانند، خصوصا در عصر حاضر که تلاشهای جسمی کم شده و ماشین جایگزین نیروی انسانی شده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 09 مهر,1394

اسلام پزشک بی دارو
اگر تمام قوانين و دستورات اسلام را بررسى نمائيم با اين حقيقت روبرو خواهيم شد كه دستورات اسلام منحصر به يك رشته از احتياجات خواسته هاى بشرى نيست. بلكه اسلام جنبه هاى روانى و جسمى هر دو را در نظر داشته و برنامه هاى مفصل و دقيقى براى هر دو قسمت معين نموده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 06 مهر,1394

طب اسلامی چیست؟
برخى از دانشمندان بر اين باورند كه علم طب ، مبداءى الهى دارد و متكى به وحى است و پایه و اساس تمامی علوم پزشکی که امروزه مورد استفاده می باشد،طب اسلامی است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 03 مهر,1394

صفحه 3 از 3ابتدا   قبلی   1  2  [3]  بعدی   انتها