Menu
کلینیک کبد و گوارش

کلینیک کبد و گوارش

غذایی که ما میخوریم، ارتباط مستقیم با دستگاه گوارش دارد لذا اختلال در عملکرد این دستگاه، سبب اختلال در هضم، جذب و متابولیسم می شود که عواقب بدی برای بدن خواهد داشت. از طرفی با توجه به گذار شتاب زده تغذیه‌ای، ابتلا به بیماری‌های گوارشی و کبدی از جمله کبد چرب رو به افزایش است. این بیماری‌ها، باعث کاهش طول عمر، سلب آرامش از فرد و اطرافیان و تحمیل هزینه‌های بالا به جامعه می‌شود. لذا با توجه به شیوع این بیماری ها و اهمیت تغذیه ی صحیح در پیشگیری و درمان آنها، بر آن شدیم تا با تشکیل کلینیک تخصصی کبد و گوارش، به بررسی علل و عوامل ایجاد کننده این بیماری‌ها و ارائه پیشنهاداتی جهت مرتفع کردن آنها بپردازیم.
سندرم روده تحریک پذیر (2)
برای پیشگیری از بروز علائم IBS تمرین کنید زندگی سالمی داشته باشید. از یک رژیم متعادل که برای IBS مناسب باشد، پیروی کنید. به‌طور منظم ورزش کنید و به قدر کافی بخوابید. و از رفتار درمانی استفاده کنید.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 15 آذر,1394

سندرم روده ی تحریک پذیر (1)
مصرف مقادیر متعادلی از فیبر محلول مانند نان سبوس‌دار، جو، بارلی، برنج قهوه‌ای، پاستا، میوه بدون پوست و میوه خشک برای پیشگیری از بروز اسهال مرتبط با IBS مفید است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 09 آذر,1394

تغذیه در سندرم روده تحریک پذیر
شیوع سندرم روده تحریک پذیر در زنان بیشتر از مردان است. و معمولا علائم اولین بار در فاصله نوجوانی و دهه چهارم زندگی رخ می‌دهد. استرس و الگوهای غذایی جزء عواملی هستند که علایم را تشدید می‌کنند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 02 آذر,1394

تغذیه در دیورتیکولار
دیورتیکولوزیس بادکردگی و دیورتیکول‌های کیسه مانند دیواره کولون است که تصور می‌شود ناشی از بیوست دراز مدت و افزایش فشارهای کولونی باشد. رژیم غذایی پرفیبر، نوشیدن مایعات فراوان و ورزش منظم به پیشگیری از این بیماری کمک می‌کند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 25 آبان,1394

عدم تحمل لاکتوز
عدم تحمل به لاکتوز شایعترین عدم تحمل کربوهیدراتی است، که در اثر کمبود لاکتاز، آنزیم هضم کننده قند شیر ایجاد می‌شود. کنترل نارسایی لاکتاز نیازمند تغییر رژیم غذایی است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 18 آبان,1394

درمان نفخ با تغذیه

به طور معمول، همراه با غذایی که مصرف می کنیم، هوا نیز بلعیده می‌شود (ایروفاژی) و گازهای دیگری طی فرآیندهای گوارشی و باکتری‌ها در مجرای گوارشی تولید می‌شوند. تجمع این گاز ها در بدن موجب ناراحتی و آزردگی فرد می شود. در این مطلب، به بررسی راهکارهایی جهت کاهش نفخ می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 11 آبان,1394

تغذیه در زخم معده و روده
مخاط طبیعی معده و دوازدهه، سلول‌ها را از اثرات هضمی اسید و آنزیم محافظت می‌کنند. زخم پپتیک در اثر شکستن این سد دفاعی رخ می‌دهد. زخم‌های پپتیک به طور طبیعی معده و دوازدهه را درگیر می‌کنند.رژیم غذایی متنوع و متعادل از بیماری زخم پپتیک پیشگیری کرده و خطر مشکلات عفونت هلیکوباکترپیلوری را کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 04 آبان,1394

تغذیه در سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه ی صفرا از دسته مشکلاتی است که بعضی از افراد در طول دوران زندگی خود آن را تجربه می کنند. این سنگ ها به علل گوناگون تشکیل شده. در این مطلب به بررسی علل ایجاد کننده، عوامل خطر، پیشگیری و درمان این سنگ ها می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 27 مهر,1394

گاستریت چیست؟
شایع‌ترین علت گاستریت، عفونت هلیکوباکتر پیلوری است. استفاده مزمن از آسپرین یا سایر داروهای ضد التهاب و الکل و دخانیات از علل دیگر می‌باشند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 19 مهر,1394

درمان رفلاکس معده با تغذیه

بارها در رابطه با غذاهایی که موجب رفلاکس شده یا شدت آن را بیشتر می‌کنند، شنیده ایم. اما در این مطلب سعی داریم به معرفی مواد غذایی که سبب بهبود رفلاکس می‌شود، بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 06 مهر,1394

درمان اسهال
اولین قدم در کنترل اسهال، جبران مایعات و الکتولیت‌های از دست رفته است. محلول‌های خوراکی ORS، سوپ‌ها و آب گوشت‌ها مفید هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 30 شهریور,1394

علائم و درمان رفلاکس معده
ریفلاکس اسید معده یک بیماری نسبتا شایع می‌باشد که در اثر عملکرد نامناسب دریچه تحتانی معده رخ می‌دهد. علل این بیماری عبارتند از: افزایش فشار شکمی، بارداری، استعمال سیگار و...

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 23 شهریور,1394

راه های داشتن کبد سالم

تنها راه برای سالم نگه داشتن کبد، اصلاح شیوه زندگی است. رژیم غذایی سالم داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید. ما نکاتی مهم برای داشتن کبد سالم به همراه داریم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 15 شهریور,1394

نشانه های کبد چرب

بیماری کبد چرب یک نوع التهاب است. چربی اضافی ساخته شده در کبد، سبب آسیب به کبد شده و در نهایت به سیروز می‌انجامد. عوامل خطر این بیماری عبارتند از چاقی، کلسترول خون بالا...

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 09 شهریور,1394

توصیه‌هایی ساده برای سلامت دستگاه گوارش
سلامت بدن با وضعیت دستگاه گوارش ارتباطی تنگاتنگ دارد. به‌طوری‌که در صورت وجود اختلالی در فعالیت آن، مشکلات زیادی برای بدن ایجاد خواهد شد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 02 شهریور,1394

یبوست و روش‌های درمان آن (2)
از دلایل ابتلا به یبوست می‌توان تغییر در رژیم غذایی یا فعالیت فیزیکی، مصرف بیش از حد لبنیات، زیاده روی در مصرف ملین‌ها و استرس نام برد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 26 مرداد,1394

یبوست و روش‌های درمان آن (1)
یبوست یکی از مشکلات گوارشی رایج می‌باشد، که اکثر افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می‌کنند. اصلاح عادات غذایی، روشی موثر در برطرف کردن آن می‌باشد.همچنین به علت عواقب بدی که در آینده در پیش دارد، حتما باید آن را جدی گرفت.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 19 مرداد,1394

10 عامل آسیب رسان به کبد
تغییر عادات غذایی و کم تحرکی در ایجاد کبد چرب نقش بسزایی دارند. افزایش مصرف فست فود و نوشابه‌ها و کاهش دریافت سبزیجات و میوه‌جات تازه از علل عمده در ایجاد این بیماری به شمار می‌آیند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 05 مرداد,1394

صفحه 2 از 2ابتدا   قبلی   1  [2]  بعدی   انتها