Menu

کلینیک سرطان

رابطه ورزش با سرطان پروستات

سرطان پروستات از جمله سرطان های رایج در میان مردان است که متاسفانه، مردان زیادی سالانه جان خود را از دست می دهند. انجام پیاده روی به مدت 4 تا 6 ساعت در هفته، قبل از تشخیص سرطان با کاهش یک سومی خطر مرگ در ارتباط است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 02 اردیبهشت,1395

موارد کمک کننده در درمان سرطان سینه
یوگا ضربان قلب، فشار خون و امواج مغزی را کاهش می‌دهد. زنانی که حین رادیوتراپی در کلاس‌های یوگا شرکت می‌کردند، احساس خستگی و استرس کمتری داشتند. انجام یوگا به‌طور مرتب به کاهش التهاب نیز کمک می‌کند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 27 فروردین,1395

ارتباط عادات غذایی با سرطان
خطر پیشرفت سرطان پروستات در مردانی که چندین بار در هفته نوشیدنی‌های شیرین مصرف می‌کردند، در مقایسه با افرادی که اصلا چنین عادتی نداشتند، 3 برابر بیشتر بود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 19 فروردین,1395

از سرطان دهانه رحم بیشتر بدانیم
علائم سرطان دهانه رحم عبارتند از: خونریزی غیر طبیعی واژن، درد هنگام رابطه جنسی، ترشحات غیر طبیعی واژن، درد مداوم لگن، ساق پا و پشت، مشکلات ادراری و کاهش وزن.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 13 فروردین,1395

تاثیرات تغذیه در سرطان
اگر در دهان یا گلو، زخم یا درد وجود دارد یا به سختی غذا را فرو می‌برید از غذاهای نرم استفاده کنید. از مواد غذایی زبر یا خشن، ادویه دار یا اسیدی اجتناب کنید. غذا را به‌صورت ولرم میل کنید. و از نی برای مصرف مایعات و سوپ استفاده کنید.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 06 فروردین,1395

از سرطان کولورکتال بیشتر بدانیم
مصرف زیاد چربی و پروتئین حیوانی، خطر سرطان کولورکتال را افزایش می‌دهد. همچنین نحوه پخت غذا مانند طبخ غذا و کبابی کردن در دمای بالا باعث تولید مواد کارسینوژن می‌شوند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 28 اسفند,1394

نشانه‌های سرطان در مردان
نشانه های سرطان که باید مورد توجه مردان قرار گیرد عبارتند از: مشکلات ادراری، مشاهده خون در ادرار،تغییرات پوستی، تغییر در گره های لنفاوی، اشکال در بلع، سوزش سردل، تغییرات دهان، کاهش وزن بی دلیل، تب، خستگی و ...

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 24 اسفند,1394

 نشانه‌های تومور مغزی
سرطان مغز نشانه‌های زیادی داشته که تنها مختص تومورهای مغزی نیستند و شاید به دلیل بیماری‌های دیگری ایجاد شده باشند. تنها راه برای اطمینان از دلیل نشانه‌های ایجاد شده، انجام آزمایشات تشخیصی می‌باشد. نشانه‌های رایج سرطان مغز عبارتند از: سردرد، ضعف و...

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 14 اسفند,1394

از سرطان تخمدان بیشتر بدانیم
اگرچه عواملی مانند داشتن سابقه فامیلی و به ارث بردن تغییرات ژنی را نمیتوان کنترل کرد، اما با انجام تغییراتی میتوان خطر سرطان و دیگر بیماری ها را کاهش داد. رعایت رژیم غذایی سالم و متنوع و غنی از میوه، سبزیجات و غلات کامل و داشتن فعالیت بدنی کمک کننده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 07 اسفند,1394

تغذیه در سرطان
میوه‌ها و سبزیجات غنی از مواد مغذی ضد سرطان می‌باشند و هرچه رنگی‌تر باشند، حاوی مواد مغذی بیشتری هستند. مصرف میوه و سبزیجات تازه از طریق رسیدن به وزن سلامت بدن و و نگهداری آن نیز باعث کاهش خطر سرطان می‌شوند. اضافه وزن خطر سرطان‌هایی مانند کولون، مری و کلیه را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 30 بهمن,1394

سرطان مثانه
مواردی که برای پیشگیری از سرطان مثانه باید رعایت گردند عبارتند از: ترک سیگار، قرار نگرفتن در معرض مواد شیمیایی مانند ترکیبات بنزنی و آریل آمین‌ها، اجتناب از آرسنیک و داشتن رژیم غذایی سالم است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 23 بهمن,1394

نشانه‌های سرطان در زنان
گاهی اوقات تغییرات صورت گرفته در بدن که به نظر طبیعی می‌رسند ممکن است نشانه‌هایی از سرطان باشند. تغییراتی که باید به آن‌ها توجه کنید عبارتند از: تغییرات سینه، ورم، خونریزی در فاصله عادات ماهانه، تغییرات پوستی، مشاهده خون در ادرار و مدفوع، اشکال در بلع، کاهش وزن بدون علت و ...

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 16 بهمن,1394

دانستنی های سرطان ریه
حدود 85% از سرطان‌های ریه به علت کشیدن سیگار می‌باشد. هر فردی که روزانه یک پاکت سیگار می‌کشد، نسبت به یک فرد غیر سیگاری 20 برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ریه می‌باشد. برای افرادی که روزانه بیش از 2 پاکت سیگار می‌کشند، این خطر 3 برابر می‌شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 09 بهمن,1394

سرطان کبد
علائم سرطان کبد شامل توده سخت سمت راست و زیر قفسه سینه، احساس ناراحتی در قسمت بالایی و راست شکم، ورم شکم، زرد شدن پوست و سفیدی چشم،خستگی بی علت، تهوع و استفراغ، کاهش اشتها و کاهش وزن می‌باشند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 02 بهمن,1394

سرطان پانکراس
سرطان پانکراس چهارمین عامل شایع مرگ ناشی از سرطان است که بیشتر در افراد بین 65 تا 79 سال رخ می دهد. این بیماری در مردان نسبت به زنان و در سیاه پوستان نسبت به سفید پوستان شایع تر است. سرطان پانکراس به علت داشتن علائم نا مشخص و دیر هنگام و متاستاز سریع (رشد و تکثیر تومور) به سایر اندام ها مرگ و میر بالایی دارد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 13 دی,1394

سرطان مری
سرطان مری، یکی از رایج ترین انواع سرطان سر و گردن است. این سرطان در افراد دارای سن بالاتر از 50 سال، به ویژه در مردان متداول تر است، با این وجود زیاد شایع نیست، اما یک بدخیمی کشنده است. سرطان مری، بیشتر در ناحیه وسط یا یک سوم پایینی مری روی می دهد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 06 دی,1394

سرطان روده
182 سانتی متر ابتدای روده بزرگ را کولون و 15 سانتی متر آخر را رکتوم و کانال مقعدی می گویند. سالانه بین 50 تا 60 هزار مرگ ناشی از سرطان کولورکتال رخ می دهد که 7 هزار آن ها از سرطان رکتال می باشد

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 29 آذر,1394

سرطان پروستات
سرطان پروستات اولین سرطان شایع در کشور و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان می باشد. بروز سرطان پروستات در اکثر موارد پس از 65 سالگی افزایش می یابد و به علت بزرگ شدن پروستات در این بیماری، علائم انسداد مجرای ادراری را بروز می دهد. چاقی شکمی ممکن است این انسداد را افزایش دهد

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 22 آذر,1394

سرطان سینه
سرطان سینه، شایع ترین سرطان در بین بانوان و در عین حال یکی از درمان پذیر ترین آن ها است. با این وجود دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان بعد از سرطان ریه در زنان می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 14 آذر,1394

سرطان معده
بر اساس آمار های موجود از طرف سازمان جهانی بهداشت ، سرطان معده دومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان می باشد. به علت اینکه 50 درصد آن زمانی تشخیص داده می شود که قابل درمان و جراحی نیست. در ایران سرطان معده در شمال کشور شایع تر و در جمعیت مردان بیشتر از زنان می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 08 آذر,1394

صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها