Menu
کلینیک تناسب اندام

کلینیک تناسب اندام

حفظ وزن در محدوده ای ثابت، توسط مجموعه ای از مکانیسم های عصبی، هورمونی وشیمیایی تنظیم میگردد تا بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی در محدوده ای نسبتا دقیق، تعادل ایجاد کنند. اختلال در این مکانیسم ها، منجر به نوسانات وزنی شدیدی می گردد که شایع ترین آن، .اضافه وزن و چاقی است از طرفی احتمال ایجاد بیماری های مزمن از قبیل بیماری های قلبی، دیابت نوع 2، فشارخون بالا، سکته مغزی، ناباروری، وقفه ی تنفسی در خواب، سرطان ها و ... با افزایش درجه چاقی تشدید می شوند. جهت مدیریت چاقی، ترکیبی از انتخاب های غذایی سالم، ورزش و اصلاح سبک زندگی لازم است. تیم آوای سلامتی مفتخر است شما را در این راه تا رسیدن به سلامتی و تناسب اندام همراهی نماید.
کاهش وزن با گارسینیا کامبوجیا، دروغ یا حقیقت؟
آیا تا به حال نام میوه درختی گارسینیا کامبوجیا را شنیده اید؟ امروزه شاهد تبلیغیات زیادی در زمینه اثر اعجاب انگیز گارسینیا کامبوجیا در زمینه کاهش وزن هستیم تا جایی که برخی از افراد بر این باورند که با مصرف مکملهای حاوی ماده موثره این میوه می توانند بدون تغییر در برنامه غذایی خود و یا حتی بدون فعالیت بدنی وزن خود را کاهش دهند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 15 خرداد,1396
نویسنده : مریم نوروزی

آنچه ورزشکاران از مکملها و عوامل غذایی مفید باید بدانند (1)
بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان برای افزایش حجم عضلات خود تنها مکمل هایی نظیر کراتین، پروتئین وی، گلوتامین و اسید آمینه های شاخه دار را می شناسند و از آنها استفاده می کنند اما باید به این موضوع نیز توجه کنند که علاوه بر این مکملها، مکملها و عوامل غذایی دیگری نیز هستند که بدنسازان را به آرزویشان یعنی پرورش عضلات و افزایش توده عضلانی بدنشان می رساند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 28 فروردین,1396
نویسنده : مریم نوروزی

میانبرهایی برای افزایش وزن (2)
در دنیای امروز، بسیاری از افراد به دنبال شیوه های مختلف لاغری و کاهش وزن هستند. این در حالی است که تعدادی همواره تلاش در افزایش وزن دارند که این موضوع، کمتر مورد توجه است. در مطلب میانبرهایی برای افزایش وزن (1) به بیان راهکارهایی برای افزایش وزن پرداختیم. در این مطلب به بیان سایر راهکارها برای افزایش وزن می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 09 اسفند,1395

میانبرهایی برای افزایش وزن (1)
در تشخیص کم وزنی و در اصطلاح معمول لاغری، یکی از شاخص های مورد ارزیابی ما میزان BMI فرد است. ولی ما نمی توانیم به تنهایی با این شاخص اضافه یا کاهش وزن را ارزیابی کنیم. BMI فرد در محدوده لاغری کمتر و مساوی عدد 18.5 است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 21 بهمن,1395

برای حفظ تناسب اندام چه باید کرد؟ (2)

در دنیای امروز، اضافه وزن و چاقی به یک اپیدمی تبدیل شده است. از طرفی این اپیدمی بار سنگینی چه از لحاظ هزینه و چه از جهت روانی برای فرد و جامعه به دنبال دارد. همواره افراد زیادی را می بینیم که به دنبال رژیم های غذایی مختلف و استفاده از دستگاه های لاغری هستند و حتی حاضر به قبول خطر اعمال جراحی مختلف هستند تا به تناسب اندام برسند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 12 بهمن,1395

برای حفظ تناسب اندام چه باید کرد؟ (1)
به دنبال بسیاری از کاهش وزن های غیر اصولی، عادات غلط غذایی که مسبب اصلی افزایش وزن هستند، تغییر نمی کنند و پس از کاهش وزن و درست زمانی که باید برای حفظ تناسب اندام تلاش کرد، دوباره این عادات از سر گرفته می شوند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 03 بهمن,1395

کاهش وزن با چند توصیه آسان
امروزه رعایت برنامه های غذایی کاهش وزن و ادامه چنین برنامه هایی نیاز به توصیه هایی دارد که رعایت این نوع برنامه ها را برای افراد دارای افزایش وزن و یا چاق تسهیل می کند. کاهش وزن با عاداتی ساده که به چند مورد آن در این مطلب اشاره خواهیم کرد، می تواند برنامه همیشگی شما برای حفظ سلامتی و تناسب اندام تان شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 01 بهمن,1395

آیا می توان با چای اولانگ لاغر شد؟
همیشه برای ما نوشیدن چای گرم در هوای سرد، آرام بخش و خاطره انگیز بوده است. بخصوص وقتی بدانیم این چای دارای خواص بسیاری برای سلامتی و کمک کننده به کاهش اضافه وزن ما باشد، جور دیگری به ما مزه می کند!

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 13 دی,1395

آیا پروبیوتیک ها در کاهش وزن موثر هستند؟
پروبیوتیک ها جز خانواده باکتری های تولید کننده اسید لاکتیک هستند که به طور طبیعی در محصولات لبنی تخمیری مانند: ماست، دوغ کفیر و شیرهای تخمیر شده یافت می شوند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 21 مهر,1395
نویسنده : مریم نوروزی

چه میزان فعالیت بدنی برای من لازم است؟
همیشه شنیدیم ورزش کنید و فعالیت بدنی داشته باشید، اما نمی دانیم در روز چه قدر راه برویم، چقدر ورزش های هوازی انجام بدهیم؟ نمی دانیم آیا لازم است از کش و دمبل هم استفاده کنیم؟ هرم فعالیت های بدنی در این باره اطلاعات خوبی به ما می دهد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 24 شهریور,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

آشنایی با اصول فعالیت بدنی مناسب

در زندگی شهری و کم تحرک امروزه ما، اهمیت ورزش بر هیچکس پوشیده نیست. آشنایی با انواع و شدت های مختلف فعالیت بدنی و شناسایی نیاز ها و اصول فعالیت بدنی در سنین مختلف بر اثرگذاری بهتر آن بسیار مهم است. در این مطلب به شناسایی این مهم می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 10 شهریور,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

با پرخوری عصبی آشنا شویم
در پایان یک روز پر استرس ممکن است بسیاری از افراد خود را با دریافت مواد غذایی بالاتر از نیازشان در آن وعده مشغول کنند. این مسئله ممکن است به مرور تبدیل به یک عادت در فرد شود و آن را مبتلا به بیماری پرخوری عصبی کند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 26 مرداد,1395

آیا برای کاهش وزن شب ها نباید شام خورد ؟
حتما این جملات را بارها شنیده اید که "اگر می خواهید وزن کم کنید نباید شام بخورید" و یا "دیر وقت غذا خوردن باعث افزایش وزن می شود" و یا "شام خوردن باعث تجمع چربی در ناحیه شکم می شود" با وجود همه این توصیه ها، نمی توان به طور صددرصد این گفته ها را تایید کرد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 16 مرداد,1395
نویسنده : مریم نوروزی

چرا برای کاهش وزن به دریافت چربی نیاز داریم ؟

شاید از نظر خیلی از افراد برای لاغر شدن و کاهش وزن اصولی باید رژیم غذایی میزان متعادلی چربی داشته باشد، توصیه صحیحی به نظر نرسد ولی برای لاغر ماندن و چربی سوزی بیشتر وجود چربی در برنامه غذایی لازم است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 06 مرداد,1395
نویسنده : مریم نوروزی

روش‌های ساده و علمی برای کاهش وزن
برای کاهش وزن نیاز به روش‌های پیچیده‌ای نیست. بلکه با انجام روش‌هایی ساده مانند انجام ورزش‌های استقامتی، خوابیدن در اتاق تاریک، مصرف تمام گروه‌های غذایی و استفاده از بشقاب‌های کوچک‌تر می‌توان در کاهش وزن موفق بود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 19 تیر,1395

لاغری با چای ترش
چای ترش یا قرمز یک جایگزین مناسب برای نوشیدنی های پرشکر و  یک نوبت از چای سیاهتان است. خوب است ضمن معرفی خواص چای قرمز و نحوه مصرف آن، موارد منع مصرف آن را بدانیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 15 تیر,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

توصیه‌های کاربردی برای کاهش وزن
رعایت یک رژیم غذایی متعادل و متناسب، افزایش تعداد وعده های غذایی و کاهش حجم غذا در هر وعده، محدودیت مصرف تنقلات پرچرب و شیرین و ورزش منظم جزء توصیه های کاربردی برای کاهش وزن هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 08 خرداد,1395

فیبر بیشتر بخورید تا لاغر شوید!
آیا می دانید یکی از راه های جلوگیری از افزایش وزن و کاهش وزن بیشتر چیست؟ مصرف فیبر ها. براساس مطالعات انجام شده در مجله ی تغذیه، مصرف 8 گرم فیبر به ازاء هر 1000 کالری دریافتی، سبب کاهش وزن می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 07 اردیبهشت,1395

راهکارهای ثابت شده کاهش وزن
افرادی که بیرون منزل غذا می‌خورند در مقایسه با افرادی که غذای خانگی میل می‌کنند، روزانه 200 کلو کالری بیشتر دریافت می‌کنند. همچنین این افراد نمک، شکر و چربی اشباع بیشتری دریافت می‌کنند. و احتمال چاقی و اضافه وزن در افرادی که اغلب در رستوران‌ها غذا می‌خورند بیشتر است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 25 اسفند,1394

لاغری با حلقه گذاری معده

یکی از راه های محدود کردن حجم معده در افراد مبتلا به چاقی درجه 3 یا چاقی مفرط ، گذاشتن باند یا حلقه دور معده است. در این روش از طریق لاپاراسکوپ حلقه ای از جنس سیلیکون دور معده قرار داده می شود که از طریق لوله باریکی به محفظه تزریق که در زیر پوست قرار داده شده است، وصل می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 11 اسفند,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

صفحه 1 از 3ابتدا   قبلی   [1]  2  3  بعدی   انتها