Menu
کلینیک طب سنتی و اسلامی

کلینیک طب سنتی و اسلامی

ریشه ی بسیاری از دانش های امروزی که مرتبط با سلامت و بیماری است، آموزه های دینی است که طی سالیان، از ائمه و پیامبران به ما رسیده است. با توجه به هدف کلی آوای سلامتی که ارتقا سلامتی و کیفیت زندگی است در این کلینیک بر آن شدیم تا آموزه های دینی مرتبط با تغذیه و سلامتی را با ذکر منابع معتبر،بیان کرده. البته این نکته را باید در نظر گرفت که بعضی از این آموزه ها، با توجه به شرایط و شیوه ی زندگی امروز قابل اجرا نیستند بنابراین بهتر است آنها را با علم و شرایط زندگی امروز تطابق داد تا بهترین بهره را از آنها برد.
آداب آشامیدن در اسلام (2)
نباید‌های آشامیدن در اسلام عبارتند از: بسیار نوشیدن آب، با یک نفس نوشیدن، سر کشیدن و بلعیدن آب، با دهان از جوی آب نوشیدن، نیاشامیدن در ظرف بدون سرپوش و شکسته، فوت نکردن در ظرف و نیاشامیدن در ظرف مسی.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 02 آبان,1395

آداب آشامیدن در اسلام (1)
آداب آشامیدن در اسلام عبارتند از: با میل نوشیدن، با دست راست نوشیدن، بسم الله گفتن، مکیدن آب، در سه مرحله نوشیدن، ایستاده نوشیدن در روز، نشسته نوشیدن در شب، یاد امام حسین علیه السلام پس از آشامیدن آب و ستایش کردن خدا.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 25 مهر,1395

آداب غذا خوردن در اسلام (8)
از آداب غذا خوردن در میان جمع می‌توان به چشم ندوختن به لقمه دیگران، طولانی کردن زمان خوردن، قناعت به غذای خود، مراعات انصاف، غذا خوردن به میل خانواده و شکر گزاری با صدای بلند اشاره کرد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 18 مهر,1395

آداب غذا خوردن در اسلام (7)
از مواردی که اسلام در خوردن حرام شمرده است، می‌توان به خوردن غذای حرام، اسراف کردن و نشستن بر سفره‌ای که بر آن شراب آشامیده می‌شود اشاره کرد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 11 مهر,1395

آثار کم خوری و پرخوری از نظر اسلام
در روایات فوائد کم خوری، داشتن عمر طولانی، افزایش مقاومت بدن، روشنی فکر، صلاح باطن، نزدیکی به خداوند و حکمت شمرده شده و در مقابل از آثار زیان‌بار پرخوری به بیماری، آشفتگی، قساوت قلب، کسالت به‌هنگام عبادت، ترغیب شدن به گناه اشاره شده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 03 مهر,1395

آداب غذا خوردن در اسلام (6)
مواردی که باید هنگام غذا خوردن از آن‌ها پرهیز کرد عبارتند از: عیب گذاری بر غذا، از وسط غذا خوردن، برخاستن از کنار سفره، خوردن غذای داغ، دمیدن به غذا، خوردن با دست چپ، آروغ زدن با صدای بلند، خوردن در برابر بیننده و تنها خوردن.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 28 شهریور,1395

آداب غذا خوردن در اسلام (5)
از آداب پس از غذا خوردن در اسلام می‌توان به پاک کردن ظرف غذا، لیسیدن انگشتان، شکرگزاری، یادآوری گرسنگان، خوردن غذاهای بر زمین ریخته شده، خلال کردن دندان، جارو کردن اطراف سفره، شستشوی دست‌ها، دراز کشیدن به پشت و شستشوی ظرف‌ها اشاره کرد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 22 شهریور,1395

از گیاه خارمریم چه میدانید؟
گیاه خارمریم با نام خار شیری یا خار اسکاتلندی نیز شناخته شده است. هنگامی که برگهای این گیاه را می کوبند مایع شیری رنگی از آن بدست می آید. شاید به همین دلیل است که به این گیاه خار شیری نیز می گویند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 08 شهریور,1395
نویسنده : مریم نوروزی

آداب غذا خوردن در اسلام (4)
آدابی که هنگام غذا خوردن در اسلام توصیه شده‌اند عبارتند از: بردن نام خدا، نشستن فروتنانه، با دست راست خوردن، خوردن با انگشتان، برداشتن لقمه‌های کوچک، از غذای مقابل خود خوردن، از کنار ظرف خوردن، شروع غذا با نمک و طولانی نشستن در کنار سفره.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 07 شهریور,1395

آداب غذا خوردن در اسلام (3)
آدابی که پیش از غذا خوردن در اسلام باید رعایت کرد عبارتند از : بیرون آوردن کفش، شستن دست، پهن کردن سفره، گذاشتن غذا بر‌روی زمین، زینت سفره و...

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 31 مرداد,1395

همه چیز در مورد گیاه رزماری (2)
با نگاهی به گذشته در می یابیم که همواره استفاده از گیاهان به عنوان طعم دهنده و خواص درمانی آن مورد توجه قرار داشته است. یکی از گیاهانی که از آن هم به لحاظ طبی و درمانی و هم به عنوان طعم دهنده بسیار استفاده می شود، رزماری است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 25 مرداد,1395
نویسنده : مریم نوروزی

آداب غذا خوردن در اسلام (2)
انتخاب زمان خوردن غذا و نیز تعداد دفعاتی که در شبانه روز غذا می‌خوریم، از مواردی است که تعالیم دینی چگونگی آن را بیان نموده‌اند. بر اساس روایات، خوردن غذا در صبح زود و ابتدای شب توصیه شده است.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 23 مرداد,1395

همه چیز در مورد گیاه رزماری (1)
گیاه رزماری از میلونها سال پیش تا کنون به عنوان چاشنی غذاو یک داروی طبیعی مورد استفاده قرار می گرفت. در یونان باستان برای افزایش حافظه دانش آموزان قبل از امتحانات این گیاه را به سر آنها می بستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 22 مرداد,1395
نویسنده : مریم نوروزی

آداب غذا خوردن در اسلام (1)
مهم‌ترین ویژگی‌های غذای مطلوب از نظر اسلام عبارتند از: حلال و پاکیزه بودن غذا، تهیه غذا از دسترنج خود و خوش بو و خوش طعم بودن غذا

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 16 مرداد,1395

خواص شربت های سنتی ایرانی (2)
در این مقاله ضمن معرفی خواص عسل ، مجموعه ای از نوشیدنی های سنتی که حاوی عسل هستند را نیز معرفی می کنیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 06 تیر,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

توصیه های طب سنتی برای سلامت بدن
در طب سنتی ایران علاوه بر دستورهای کلی که برای سلامت جسم و روان وجود دارد، برای حفظ و افزایش سطح سلامتی اعضای مهم بدن نیز دستورهای خاصی داده شده است که به طور مختصر به حفظ صحت مغز، قلب، گوش، چشم، دندان، معده، کبد اشاره می کنیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 11 خرداد,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

تدابیر طب سنتی در فصل بهار (2)
از نظر طب سنتی، هر فصل دارای مزاجی است و با رعایت نکات لازم در آن فصل می توان بیشترین بهره را از آن فصل برد. در این مطلب سعی داریم تا در ادامه ی تدابیر طب سنتی در فصل بهار (1) به سایر نکات مربوط به این فصل بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 19 اردیبهشت,1395

تدابیر طب سنتی در رابطه با مواد غذایی اصلی (3)

از آنجا که اصل در تدابیر بر تدبیر با غذاهاست در مطلب تدابیر طب سنتی در رابطه با مواد غذایی اصلی (1) و (2) به شکلی مختصر و کاربردی برخی از پر مصرف ترین مفردات غذایی را بررسی کردیم.

در این مطلب به تدابیر غذایی گندم و نان گندم و گوشت ماهی می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 11 اردیبهشت,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

تدابیر طب سنتی در رابطه با مواد غذایی اصلی (2)
تاکنون بارها، دیدگاه طب نوین در رابطه با مواد غذایی و خوراکی ها را شنیده ایم. در مطلب تدابیر طب سنتی در رابطه با مواد غذایی اصلی (1)، تا حدی به تدابیر طب سنتی پرداختیم. در این مطلب به ادامه ی این مبحث می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 07 اردیبهشت,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

تدابیر طب سنتی در رابطه با مواد غذایی اصلی

غذای اصلی و کامل برای انسان در مبانی طب سنتی شامل این موارد است: نان تهیه شده از گندم خوب، گوشت گوسفند بره جوان (سن آن کمتر از 6 ماه و بیشتر از یک سال نباشد)، شیرینی های ملایم و میوه هایی مانند انجیر، انگور و خرما.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 03 اردیبهشت,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

صفحه 1 از 3ابتدا   قبلی   [1]  2  3  بعدی   انتها