Menu

سخن روز

روزه داری صحیح - سحرهای ماه رمضان
همان طور که در مقاله ی پیشین درباره ی فواید جسمانی و معنوی ماه رمضان سخن به میان اورده شد، در این مقاله سعی داریم تا نکات مهم تغذیه ای در سحر های ماه مبارک را مطرح کنیم.اهمیت خوردن سحری هم در آموزه های دینی ما وجود دارد و هم در منابع علمی.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 28 خرداد,1395

اثرات سلامتی بخش و عوارض روزه داری

در این مطلب به توضیح نحوه کارکرد بدن در هنگام روزه داری و پاسخ به برخی سوالات شایع در مورد سلامتی در ماه مبارک رمضان می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 22 خرداد,1395
نویسنده : شیرین قاسمی

روزه داری صحیح - افطار های ماه رمضان
ماه رمضان رسید. ماه خیر و برکت. ماه بندگی. ماهی که خداوند حکمت اصلی آن را گام نهادن در مسیر بندگی و پرهیز از گناهان قرار داده است و در کنار آن با رعایت برنامه غذایی منظم، فواید بهداشتی درمانی هم از ثمرات فرعی اما حیاتی آن می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 19 خرداد,1395

10 علامت غیر رایج سرطان
متاسفانه در سال های اخیر با آمار رو به رشد سرطان و هزینه های هنگفتی که این بیماری برای فرد و جامعه در پی دارد، رو به رو هستیم. از طرفی افزایش آگاهی، نقش به سزایی در تشخیص زود هنگام دارد. بنابراین با هم به 10 نشانه ی سرطان که کمتر آنها را می شناسیم می پردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : ﺳﻪشنبه, 24 فروردین,1395

دود دست دوم چیست؟

به طور کلی دود سیگار را به سه دسته می توان تقسیم کرد. دود دست اول، دود دست دوم و دود دست سوم. در این مطلب سعی داریم تا به دود دست دوم که بسیاری از افراد با آن در تماس هستند، بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 22 فروردین,1395

سیزده بدر با طبیعت مهربان تر باشیم
روز 13 فروردین که با نام سیزده بدر معروف است که روز بدرقه با نوروز است و ما ایرانیان این روز را روز آشتی با طبیعت می دانیم و اکثر افراد این روز را در دامان طبیعت می گذرانند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 13 فروردین,1395

19 اسفند روز رژیم درمانگران مبارک

افزایش شیوع بیماری های مزمن حاکی از  این است که هر فرد برای داشتن زندگی سالم، نیازمند مشاوره و استفاده از راهنمایی های یک متخصص تغدیه و رژیم درمان گر می باشد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 19 اسفند,1394

راه های تشخیص عسل طبیعی و مرغوب
عسل، شیرین کننده ی طبیعی خوش نامی است و بسیاری از افراد، به جهت طبیعی بودن آن، روزانه حجم بالایی از عسل را میل می کنند. در این مطلب سعی داریم به راه های تشخیص عسل طبیعی و مرغوب بپردازیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 13 اسفند,1394

آشپزخانه ی آوای سلامتی - سایت آشپزی
همیشه یکی از دغدغه های خانم های خانه، انتخاب غذا برای طبخ در وعده های مختلف است. از طرفی به دلیل مشغله های زندگی، زمان کافی برای طبخ بسیاری از غذا ها وجود ندارد یا به دلیل انواع رژیم های غذایی اعضای خانواده، انتخاب نوع غذا سخت و سخت تر می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 30 بهمن,1394

تقویت سیستم ایمنی
هر غذایی که می‌خورید بر سیستم ایمنی اثر می‌گذارد. بنابراین، پیروی از یک الگوی غذایی سالم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. بعضی مواد مغذی به‌طور ویژه برای سیستم ایمنی مهم هستند. مانند آنتی اکسیدان‌ها مانند ویتامین A،C و E، و مواد معدنی مانند روی و سلنیم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 25 دی,1394

“روبان‌های رنگی” سلامت چه معنایی دارند؟
بسیاری از گروه‌ها، سازمان‌ها و انجمن‌ها از هر یک از روبان‌های رنگی برای حمایت از قشری خاص از بیماران و آگاهی‌بخشی افراد جامعه نسبت به آن بیماری استفاده می‌کنند. در حال حاضر 80 روبان رنگی مختلف تعیین شده که هر کدام نماد یک یا چند بیماری است که برخی از آنها بسیار شناخت شده‌تر از بقیه هستند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : چهارشنبه, 23 دی,1394
نویسنده : شیرین قاسمی

آنفولانزای خوکی چیست؟
آنفولانزای خوکی، بیماری ایست ویروسی که معمولا خوک را مبتلا می کند اما هر ساله مواردی از ابتلای انسان ها نیز گزارش می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 20 آذر,1394

قدرت ذهن (3)
برای اینکه افکار خود را نیز تغییر دهید نیازی به عصبانیت نیست. افکار قدیمی را بازبینی کنید و ببینید کدام دور ریختنی هستند. کدام نیاز به نو سازی دارند و کدام به همین شکل مفید. افکار کهنه و دور ریختنی را هر چه زودتر فراموش کنید.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 19 آذر,1394
نویسنده : ماهان امین

آلزایمر را بهتر بشناسیم
بیماری آلزایمر شایع ترین نوع دمانس (خردسودگی)، با شروعی تدریجی وپیشرفتی مداوم است که به تدریج حافظه و تواناییهای ذهنی دیگر مانند تفکر، استدلال و قضاوت فرد را تحت تأثیر قرار می دهد و او در انجام وظایف روزانه زندگی با مشکل مواجه می شود.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : دوشنبه, 25 آبان,1394

10 باور غلط در ورزش کردن
در زندگی روزانه، با هجوم حرف ها و باورهایی مواجه هستیم که به دلیل عدم آگاهی، بسیار راحت می پذیریم و به عنوان بخشی از زندگی ما تبدیل می شوند.مثلا بسیاری از افراد برای لاغر شدن از سونا استفاده می کنند و یا بعضی دیگر، برای کاهش وزن چربی ها را به کل از برنامه ی غذایی روزانه خود حذف می کنند.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : یکشنبه, 24 آبان,1394

قدرت ذهن (2)

بسیاری از ضرب المثل های زبان فارسی- چه خواسته و چه ناخواسته - اشاره به قوانین دنیا و شاه راه های رسیدن به آرامش دارد . در مورد قانون دوم هم این حرف صدق می کند و چندین ضرب المثل به این قانون برمی گردد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 23 آبان,1394
نویسنده : ماهان امین

قدرت ذهن (1)
برای رسیدن به آرامش و در نتیجه موفقیت در زندگی لازم است تا از ذهن خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم. به این منظور باید قدرت ذهن خود را بشناسیم تا بتوانیم آن را در اختیار بگیریم.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : شنبه, 16 آبان,1394
نویسنده : ماهان امین

فواید خندیدن
دوز روزانه یک خنده خوب اثرات قابل توجهی مانند ورزش بر روی سیستم عروقی دارد،خنده گردش خون را فعال می کند و خطر مشکلات قلبی و حمله قلبی را کاهش می دهد.

ادامه مطلب...

تاریــــخ : جمعه, 27 شهریور,1394

امکان رژیم آنلاین در آوای سلامتی
مژده به تمامی همراهان آوای سلامتی، امکان رژیم آنلاین در آوای سلامتی ایجاد شد.از آنجایی که زندگی مدرن امروزی، مشغولیت های بسیاری را برای افراد به وجود آورده و با توجه به شلوغی راهها، سفر و اتفاق های پیش بینی نشده، امکان حضور به موقع برای مشاوره دشوار شده،

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 12 شهریور,1394

ضررهای جوشاندن زیاد آب
بسیاری از افراد،برای از بین بردن آلودگی های احتمالی آب آشامیدنی،اقدام به جوشاندن آن می کنند.آیا این کار صحیح است؟

ادامه مطلب...

تاریــــخ : پنجشنبه, 12 شهریور,1394

صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها